Ošupes pagastā jau vairāku gadu garumā ir nodibināta stipra tradīcija — “Baskāju skrējiens”. Šogad tas aizvadīts 22. februārī. Šoreiz dalībniekiem bija iespēja skriet pa sniegu, savukārt citus gadus nācies ar basām kājām skriet pa dubļiem.
Ik gadu dalībnieki aktīvi iesaistījušies un izvēlējušies vai nu 100 metru vai 13 metru distanci.
– Baskāju skrējiens pagastā tiek organizēts jau piekto gadu. Tā ir aktivitāte visām paaudzēm. Prieks, ka piedalās ne tikai bērni un jaunieši, bet arī vidējā paaudze un seniori. Senioriem ir atvieglojums – trasi var skriet zeķēs, – pastāsta Dace Kalniņa, Ošupes pagasta multifunkcionālā centra "13. km" vadītāja. – Šis gads nebija izņēmums, dalībnieki varēja izvēlēties 100 metru vai 13 metru distanci. Drosmīgākie varēja pievarēt abas distances. Patiess prieks, ka dalībnieki bija visās vecuma grupās un lielākā daļa dalībnieku skrēja tieši 100 metrus. Arī šoreiz skrējienā piedalījās dalībnieks no Rīgas. Ir liels prieks, ka ik gadu cenšas atrast laiku un atbraukt pie mums, lai piedalītos skrējienā. Tāpat aktīvas ir arī seniores. Aizvadītajā gadā kāda dalībniece noskrēja 13 metrus, bet šogad saņēmās un pievarēja 100 metru distanci. Pēc skrējiena bija gandarīta par paveikto. Jāteic, ka noķērām pēdējo sniegu, jo tuvojas pavasaris un pamazām tas sāk kust. Citus gadus bijis skrējiens pa zāli vai dubļiem, jo vai nu sniegu esam nokavējuši, vai tas nav uzsnidzis. Dalībnieki mainās, kāds vēlas sevi izaicināt sevi, pārbaudīt savas spējas vai gūt jaunu pieredzi.
25.02.2025.