22. februārī “Smeceres sila” trasē tika uzsākta 2025. gada sezona Latvijas čempionātam distanču slēpošanā.
Pēc janvāra siltuma rekordiem un gaidīšanas, kad un vai atnāks ziema, vai trasēs būs sniegs, beidzot varēja sākties Latvijas čempionāta pirmais posms distanču slēpošanā.
Pirmā Latvijas čempionāta sacensību diena 22. februārī Madonā aizritēja, slēpotājiem sacenšoties brīvā stila distancē ar intervāla startu. FIS grupās vīrieši veica 10,2 km, bet sievietes – 5,1 km.
Īsajā distancē ar intervāla startu vīriešiem līdzvērtīgā cīņā 1.-3. vietu izcīnīja Silvestrs Švauksts, Dāvis Kalniņš un Rihards Lozbers, sievietēm – Kitija Auziņa, Annija Keita Sabule un Linda Kaparkalēja.
S10 grupā uzvarēja Madonas BJSS jaunie slēpotāji Diāna Škaļikova un Daniels Matisāns, 3. vietā – Marta Stradiņa, V12 grupā 2. vietā – Edmunds Baltausis, 3. vietā – Rojs Strods, S14 grupā – Dārta Ruļuka, S16 grupā – Luīze Miglone, S60 grupā – Zinaīda Rācenāja u. c.
23. februārī Latvijas čempionāta posms turpinājās Siguldā "Fischer" slēpošanas centrā. Sprintā brīvajā stilā vairāku slēpotāju prombūtnē uzvaras izcīnīja madonietis Silvestrs Švauksts un rīdziniece Samanta Krampe.
Gaidot pasaules čempionātu, Latvijas čempionātā nepiedalījās vairāki vadošie Latvijas slēpotāji – Lauris Kaparkalējs, Raimo Vīgants, Niks Saulītis, Sandijs Suhanovs.
Rezultāti – vietnē www.infoski.lv.
25.02.2025.