Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Kopējais Eiropas energotīkls

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 03.02.2025.

Burtu lielums

Vai jūs zināt, ka nedēļas nogalē Baltijas valstis atvienosies no Krievijas energosistēmas un pievienosies kopējam Eiropas energotīklam?

Madonietis Mārtiņš: – Neesmu par to informēts. Ja „Stars" par to rakstīs, tad zināšu. Domāju, ka viss noritēs gludi, esmu optimists, bet, ja īslaicīgi elektrība tomēr pazudīs, lielas problēmas tas neradīs. Kādu brīdi var taču iztikt bez sakariem un pabūt arī tumsā.

Madonietis Ivans: – Man ir viss, kas elektropadeves pārtraukumā ir vajadzīgs – ģenerators, tāpat sveces, bet es domāju, ka pieslēgšanās kopējam Eiropas energotīklam notiks bez aizķeršanās. Elektrības padeves pārtraukumi jau ir ļoti reti, un arī pēc šīm pārmaiņām tumsā nedzīvosim.

Pēteris no Ērgļiem: – Gan jau viss notiks bez sarežģījumiem. Attiecīgi dienesti ir ieguldījuši lielu darbu, lai pievienošanās Eiropas energotīklam noritētu sekmīgi. Pozitīvi, ka tagad būsim neatkarīgi no Krievijas energosistēmas, tas ir ļoti svarīgi. Varbūt nedaudz gan palielināsies maksa par elektrību, bet par neatkarību jau ir arī jāmaksā.

Madonietis Aleksandrs: – Pieļauju, ka, pievienojoties Eiropas energotīklam, varētu būt arī īslaicīgi elektrības pārrāvumi, bet ne jau nedēļām ilgi – varbūt tā pazudīs uz stundu vai kādām divām. Galvenais, lai nepalielinās maksa par elektrību, bet, ja tā pieaugs, tad klāt jāliek arī pensijām.

04.02.2025.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px