Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Nozīmīga tikšanās Cesvaines daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 03.02.2025.

Burtu lielums

Aizvadītās ceturtdienas vakarā SIA “Madonas namsaimnieks” pārstāvji aicināja Cesvaines daudzdzīvokļu māju iedzīvotājus uz kopīgu tikšanos, lai informētu par ēku apsaimniekošanas iespējām un pārrunātu jautājumus, kas saistīti ar apsaimniekotāja maiņu, ēku energoefektivitātes uzlabošanu un citas aktualitātes.

Jau iepriekš vairāku Cesvaines daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji izteikuši vēlmi mainīt apsaimniekotāju. Ir saņemti jautājumi, kā rīkoties, lai turpmāk ēkas apsaimniekotu SIA "Madonas namsaimnieks".
Līdz ar to tika lemts par kopīgas tikšanās organizēšanu, lai iedzīvotāji būtu zinoši un saņemtu atbildes uz visiem interesējošajiem jautājumiem.
Tikšanās laikā klātesošos iepazīstināja ar uzņēmuma darbību un tā attīstības vēsturi. Uzņēmuma juriste iezīmēja galvenos darbības virzienus un sniegto pakalpojumu klāstu. Piedāvāto apsaimniekošanas pakalpojumu klāsts ir plašs – sākot ar juridiskajiem pakalpojumiem, parādu piedziņas pārvaldīšanu, sētnieka un zāles pļaušanas pakalpojumiem, līdz avārijas dienesta palīdzībai un projektu rakstīšanai ēku siltināšanai. SIA "Madonas namsaimnieks" ir izstrādājis cenrādi arī papildu pakalpojumiem, kas attiecas uz māju apsaimniekošanu.
Viens no svarīgākajiem pienākumiem māju iedzīvotājiem ir piedalīties dzīvojamās mājas pārvaldīšanā, segt dzīvojamās mājas pārvaldīšanas izdevumus un norēķināties par saņemtajiem pakalpojumiem. Tāpat uzņēmuma pārstāvji iezīmēja, ka apsaimniekošanas maksu nosaka paši iedzīvotāji, kopīgi par to vienojoties, un paskaidroja, ka ir noteikti 15 centi pakalpojuma sniegšanai. Piemēram, ja mājas iedzīvotāji vienojas maksāt 50 centus par kvadrātmetru, 15 centi no tā būs pārvaldnieka atlīdzība, bet 35 centi aizies mājas uzkrājuma veidošanai un ikdienas maksājumiem. Apsaimniekotājs mājas kontaktpersonai regulāri sniedz atskaiti par ieņēmumiem un izdevumiem, bet reizi gadā tiek organizēta tikšanās. Tikšanās laikā bija iespēja uzzināt arī par ēku siltināšanu. Uzņēmuma pārstāvji uzsvēra, ka katras mājas situācija ir skatāma individuāli.
Vislielākā interese iedzīvotājiem bija par iespēju nosiltināt ēku, lai tā būtu energoefektīva un līdz ar to gan vizuāli skaista, gan samazinātu izmaksas par apkuri. Izskanēja jautājumi par to, kāds ir process, lai uzsāktu ēkas siltināšanu, kādas ir ikmēneša izmaksas. SIA "Madonas namsaimnieks" dalījās pieredzē, kā līdz šim veicies ar ēku siltināšanas projektu realizāciju un galvenajiem ieguvumiem ēkās, kur siltināšana jau ir veikta.
Iedzīvotāji vēlējās zināt, kas notiek ar šobrīd esošo uzkrājumu, mainot apsaimniekotāju, jo šobrīd nav zināms, cik un vai vispār ir uzkrājums, jo līdzšinējais apsaimniekotājs nesniedz atskaiti ne par uzkrājumu, ne izdevumiem un veiktajiem darbiem. Tāpat nav zināms, vai ir parādnieki. Iedzīvotāji dalījās situācijās par pašreizējo apsaimniekotāju un bija vienisprātis, ka, lai situācija uzlabotos, jāmaina apsaimniekotājs vai pašiem jādibina biedrība.

04.02.2025.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px