Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Madonas slimnīcā sagaidīts pirmais bērniņš šajā gadā

ZANE BIKOVSKA

Autors • 06.01.2025.

Madonas slimnīcā sagaidīts pirmais bērniņš šajā gadā
Burtu lielums

Sniegotā un siltā 3. janvāra rītā Madonas slimnīcā pasaulē nāca mazā Malvīne — pirmais bērniņš šajā gadā. Meitenīte saviem vecākiem patiesi ir īsta Jaungada dāvana. Malvīnes pirmais kliedziens izskanēja pulksten 6.26, viņa sver 3,010 kg un ir 54 cm gara.

Meitenītes mamma Viktorija Fursa dzīvo Mārcienas pagastā. Malvīne ir otrais bērns ģimenē, mājās māsiņu gaida brālis Lukas. Kad pieteicās pirmais bērniņš, Viktorija bija diezgan droša, ka tas būs puisītis. Intuīcija nepievīla, un ģimenē ienāca dēliņš.
– Es gribēju dēlam dot vārdu Ralfs, taču tētim tas nepatika. Redzēju raidījumu par talantīgiem vācu bērniem, un tajā skaisti dziedāja puisītis Lukas. Tā kā dēliņa tētim mīļākais dziedātājs ir Lukas Graham, nonācām pie secinājuma, ka tieši šis būs tas vārds, kuru savam mazulītim dosim. Viņš dzima Anglijā, tāpēc devām tādu vārdu, ko viegli var izrunāt un saprast gan ārzemēs, gan Latvijā. Kad pārcēlāmies uz dzīvi šeit, vārdu nemainījām. Tulkojumā tas nozīmē gaismas nesējs, savukārt mans kristītais vārds no katoļu ticības ir Lūcija. Lūk, šāda apstākļu sakritība un īpašs, interesants stāsts ir mana dēliņa vārdam, – stāsta Viktorija.
Viņa jau sen zinājusi, ka vēlas būt mamma, bet nebijusi droša, ka grib divus bērnus, bet Lukas ļoti gribējis māsiņu vai brālīti. Sākumā bija domāts meitiņu saukt par Kati, pa vidu vēl radušies citi varianti, kad garlaicīgā darba maiņā Viktorija šķirstījusi kalendāru. Viņas skatiens apstājies pie Malvīnes, un ar to arī tika pieņemts lēmums.
– Varianti bija dažādi – Anastasija, Ksenija, Kate, Malva, Magda, taču savu meitiņu sajutu tikai un vienīgi kā Malvīni. Es par Buratīno pasaku, kurā arī ir meitene vārdā Malvīne, uzzināju tikai nesen. Atceros no vidusskolas laikiem skaistu meiteni ar gariem matiem, kura bija sievišķīga un izstaroja gaišumu. Gribēju ko tādu savā dzīves laikā turēt rokās… Lukas ir ļoti empātisks un sirsnīgs, bet meitiņu gribas sievišķīgu dāmu – maigu, priecīgu, un, cik atceros, šīs īpašības raksturo Malvīni. Abiem bērniem vārdi doti, klausot emocijas un sirdsbalsi. Zīmīgi, ka Malvīne izvēlējās nākt pasaulē tieši Jaunajā gadā. Nebija šaubu, ka dzemdēt braukšu uz Madonas slimnīcu – biju daudz sekojusi līdzi gan jaunumiem, gan izmaiņām. Ja pirmās dzemdības ilga divpadsmit stundas, tad šoreiz es pat neaptvēru, ka Malvīne ir jau klāt. Dzemdības pieņēma vecmāte Valentīna Kirejeva, otra daktere, ko viņa sauca, pat nepaspēja atskriet – mana princesīte jau ieradās šajā pasaulē, – smaida jaunā māmiņa.
Mājās Malvīni gaida brālis, ome un opis. Viktorija uzsver, ka būt par mammu ir svētīgs darbs šajā pasaulē. Tas ļauj mācīties, augt un pilnveidoties kā sievietei, kā vecākam. Iespēja audzināt gan meitu, gan dēlu esot jauns piedzīvojums un liela svētība no Debesīm. Mazais brālis soloties sargāt, būt gudrs un stiprs savai māsai, ir apņēmies barot, spēlēties, apgalvojot, ka naktīs celsies augšā Malvīni mīļot un mierināt, ja viņa raudāšot.
– Malvīne ir gaidīta ar lielu mīlestību. Šķita, ka viņa ieradīsies pasaulē Ziemassvētkos, tomēr tas nenotika; tad pirms Jaunā gada, bet arī tad tikšanās ar meitiņu neīstenojās. Divas reizes viņa nāca, bet neatnāca, un mēs nosmējāmies – kā jau tipiska sieviete viņa visu laiku pārdomā. Ar omi pat saderējām, kurā gadā Malvīne piedzims – meitiņa nostājās manā pusē, jo es teicu, ka maziņā ieradīsies 2025. gadā. Malvīne atnāca tad, kad bija īstais brīdis – es teicu, ka gaidīšu viņu, cik ilgi vajadzēs, pat ja tas būs līdz pat 41. nedēļai, kā sacīja daktere. Es gadu gaidīju, kad ieraudzīšu testā divas pozitīvās svītriņas, un pagājušā gada maijā es tās ieraudzīju. Izmantošu visas savas dzīves iespējas. No visa tā laika, ko es pavadīšu uz šīs zemes, tas būs tikai mazs brīdis, un to es vēlos izbaudīt, izmantot pilnībā, – priekā dalās Viktorija.
Māmiņu ar skaistu ziedu pušķi un pūriņu mazajai Malvīnei sumināja Madonas slimnīcas vadītāja Līga Šerna, klātesot arī tiem dzemdību nodaļas mediķiem, kuri palīdzēja nākt meitenītei pasaulē un izrādīja atbalstu un palīdzību Viktorijai gaidību laikā.
Sveicot Viktoriju ar šo skaisto notikumu, Līga Šerna sacīja: – Mēs no sirds tiešām priecājamies ne tikai tāpēc, ka jūs esat uzticīga savam novadam, bet arī par mazo princesīti. Viņa mums šogad ir pirmais bērniņš, meitenes jau vienmēr ir bijušas tās naskākās. Katrs mazulītis palīdz Madonas novadam saglabāt dzīvīgumu. Viktorij, jums novēlu izturību, lai izdodas izaudzināt Malvīni! Zinu, ka mājās gaida brālītis Lukas. Es kaut kur lasīju leģendu, ka Lukas ir ārstu aizstāvis pareizticīgajiem, un šis vārds nes lielu nozīmi. Esmu droša, ka viņš māsiņu sargās. Novēlam ģimenītei visu to labāko. Nododu jums maziņu sveicienu no slimnīcas.
Atskatoties uz aizvadīto gadu, jāteic – tas Madonas slimnīcai bijis ar bērniņiem gana bagāts. Pasaulē nāca 257 jaundzimušie, no tiem 141 puisītis un 116 meitenītes. Sagaidīts arī viens dvīņu pārītis. Lai sirdsgudrība, mīlestība, pacietība visiem vecākiem, lolojot, sargājot un audzinot atvases!

07.01.2025.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px