Īstenojot Madonas novada pašvaldības izsludināto jauniešu iniciatīvu projektu konkursu, multifunkcionālā centra “UP’s” biljarda telpa ir ieguvusi otro elpu.
No pavasara līdz pat rudenim jaunieši savā brīvajā laikā devās uz centriņu, lai atjaunotu biljarda telpas griestu izskatu.
– Jaunietes Ance, Paula un Marta bija šī projekta komandas galvenajā sastāvā, taču arī citi jaunieši, meiteņu motivēti, labprātīgi paši nāca palīgā, – iezīmē Madara Zeltiņa, Kalsnavas pagasta multifunkcionālā centra vadītāja. – Paldies Madonas novada pašvaldībai par iespēju jauniešiem piepildīt savas ieceres un mazos sapnīšus, kas palīdz uzlabot gan jauniešu, gan pārējo pagasta iedzīvotāju vidi. Kopš es strādāju multifunkcionālajā centrā, pirmo reizi jaunieši piedalījās projektu konkursā un bija droši par savām spējām, projektu realizējot.
Lai īstenotu ideju, nepietiek tikai ar projekta apstiprinājumu. Madara pastāsta, ka vispirms tika organizēta sanākšana un apspriestas idejas un plāni.
– Kopā pārrunājām, ko plānojam darīt, sastādījām sarakstu, devāmies iepirkt nepieciešamos materiālus. Tikai pēc tam varēja ķerties pie darba, – klāsta Madara. – Jaunietes bija izdomājušas, ka biljarda telpa tiks atjaunota, iekļaujot kosmosa elementus. Līdz ar to griesti ir kosmosa stilā. Pirms tam ar digitālajiem rīkiem bija izveidots vizuālais materiāls, lai saprastu ideju, kā tas izskatīsies gala rezultātā. Vadoties pēc tā, tika uzsākti darbi. Ances tēvs palīdzēja izgatavot un uzstādīt plauktus, savukārt Kalsnavas pagasta pārvalde palīdzēja ar grīdas nomaiņu. Šie darbi gan nebija projekta ietvaros, bet ieguvām uzlabotu telpas vizuālo tēlu. Telpas ir krietni palietotas, tāpēc, lai tās atdzīvinātu, tika veikti šie darbi. Galvenais mērķis bija uzlabot telpu stāvokli un piesaistīt arī vecākus jauniešus. Šajā telpā jau ilgu laiku atradās biljarda galds, bet tas tika ļoti reti izmantots, jo telpu stāvoklis bija bēdīgs. Domāju, ka šis iniciatīvu projekts bija lielisks sākums, lai turpinātu īstenot jaunas idejas.
Taujājot, kādas ieceres ieplānotas nākamajam gadam, Madara Zeltiņa atzīst: – Šobrīd ir grūti teikt, vai nākamajā gadā, ja tiks izsludināts projektu konkurss, jaunieši iesaistīsies, jo meitenes Kalsnavas pamatskolu ir jau absolvējušas un ikdiena aizrit, turpinot mācības Madonā. Saprotams, ka laika trūkuma dēļ arī retāk sanāk iegriezties centrā un īstenot dažādas ieceres. Pagaidām par jaunām idejām neviens īsti vēl nav minējis. Protams, es varu ieteikt kādu ideju, tomēr vairāk vēlos, lai jaunieši paši nāk ar savām iecerēm, jo šī vieta ir domāta viņiem un viņi paši labāk zina, ko centrā vajadzētu vai paši vēlas darīt. Ir jātaisa prāta vētras, jāsanāk kopā un jāapspriež idejas, pasākumi un citas aktivitātes. Tas, manuprāt, būtu noderīgi, plānojot ne tikai ikdienas aktivitātes, bet arī pirms jauniešu iniciatīvu projektu konkursa. Īstenojot projektu, ieguvēji ir ne tikai jaunieši. Tas mums ir devis jaunu un lielu pieredzi, un ļoti ceru, ka pie šī neapstāsimies un turpināsim jau daudz labāk. Esam sapratuši, ka projekts nav nekas traks un nav jābaidās to rakstīt un īstenot. Paši sev pierādījām, ka to varam izdarīt.
17.12.2024.