Jauniešiem, kas pirms trim gadiem bija "izmēģinājuma trusīšu" lomā, jo Madonas pilsētas 1. vidusskolā izvēlējās apgūt sava veida eksperimentu – vidējās izglītības programmu ar profesionālo novirzienu "Tūrisma menedžments", vakar bija skolas izlaidums.
12.b – tūrisma klases – 24 absolventi paralēli vispārizglītojošajiem priekšmetiem apguva zināšanas tūrisma pamatos, uzņēmējdarbībā, lauku tūrisma attīstībā, reklāmas pamatos, lietišķajā etiķetē u. c.
To, ka profesionālais novirziens tūrismā ir priekšrocība, apgalvoja visi uzrunātie absolventi – Indra Dadze, Santa Avreiceviča, Jānis Ivanovs un Edgars Grigorjevs.
– Kad pēc 9. klases bija jādomā, kur mācīties tālāk, izvēlējos tūrisma novirziena klasi, jo tad tas likās interesanti un, galvenais, kaut kas jauns, – atcerējās Indra Dadze.
– Tolaik nezinājām, ko sagaidīsim no tūrisma novirziena programmas, bet bija interesanti, īpaši speciālais priekšmets – mājsaimniecība, – novērtēja Jānis Ivanovs, kas vasaras brīvlaikā pabija praksē Anglijā. Praksē, ieteicams saistībā ar tūrisma jomu, jauniešiem jādodas gan 10., gan 11. klasē.
– Man izdevās atrast darbu bārā, kur nostrādāju praksi, sākumā – par pavāra palīgu, vēlāk – par pavāru. Laba prakse, – atzina Jānis.
Edgars Grigorjevs, atceroties vidusskolas gadus, uzsvēra: – Kopā ar klasesbiedreni Ievu Gaiduli izstrādājām zinātniski pētniecisko darbu "Reklāmas veidi tūrisma takai "Kāpņu aleja"", kas tika atzinīgi novērtēts.
Izvaicāti par praksi, jaunieši atcerējās, ka noderīgi bijuši kursi, pēc kuru beigšanas iegūts sertifikāts, pēc 10. klases izieta gidu skola 3 x 3 nometnē, arī pagājušajā gadā rīkotajā "Puķu draugu saietā" bijis jādodas kopā ar ekskursantu grupām un jāstāsta par sakoptajām sētām un to saimniekiem. Citi vasaru izmantojuši darbam ārzemēs.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 16.06.2007.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto