— Vai pirmo svecīti Adventa vainagā svētdien iededzinājāt?
Madoniete Valentīna: – Jā, svētdien iededzinājām pirmo svecīti. Kā katru gadu, arī šogad mums ir skaists Adventa vainags, ko kopā ar mazbērniem pinam paši. Ejam uz mežu, salasām visus nepieciešamos materiālus. Ziemassvētkus gaidām labās noskaņās. Šis ir ļoti jauks laiks.
Madoniete Biruta: – Es esmu katoliete, un tas, manuprāt, izsaka visu. Eju uz baznīcu, ievēroju visas Ziemassvētku gaidīšanas tradīcijas, mājās iededzu arī svecīti. Galvenais šajā laikā jau ir prieks, ar kādu tiek gaidīti Ziemassvētki.
Madoniete Anna: – Pirmo svecīti esam iededzinājuši un tā katru svētdienu iedegsim vēl pa vienai. Adventa vainagu gatavojām paši no dabīgiem materiāliem, egļu zariņiem un mitro oāzīti. Domājam arī par Ziemassvētku dāvanām, zeķītes ir jau sakārtas. Man ir daudz mazbērnu, kuri tās gaida. Jau tagad mazākie lūkojas, varbūt tajās ir kaut kas iekritis.
Daina no Vecpiebalgas: – Protams, katru gadu šajā laikā iededzu svecīti. Taču es pinu nevis Adventa vainagu, bet veidoju kompozīciju, kurā iededzinu tikai vienu svecīti, jo galvenais šajā laikā -lai ir gaismiņa. Arī par Ziemassvētku dāvanām esmu sākusi domāt, taču tam laiks vēl ir. Sāksies svētku tirdziņi, un tad būs arī lielāka izvēle.
03.12.2024.