Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Pasniegti Madonas novada pašvaldības apbalvojumi

BAIBA MIGLONE

Autors • 21.11.2024.

Pasniegti Madonas novada pašvaldības apbalvojumi
Burtu lielums

Valsts svētku priekšvakarā 16. novembrī mūsu novada izcilākie darba darītāji pulcējās Sauleskalna kultūras namā, kur viņiem svinīgā atmosfērā tika pasniegti Madonas novada pašvaldības apbalvojumi par nesavtīgu darbu savā profesijā, kas daudzreiz sniedzas pāri ierasti noteiktajām robežām.

Šī tradīcija pasniegt pašvaldības apbalvojumus – „Pateicība" un „Atzinība" – mūsu novadniekiem, kuri ar savu ieguldījumu veido kopienas garu un attīstību, atjaunota pēc vairāku gadu pārtraukuma. Nolikumā par pašvaldības apbalvojumiem ir paredzēts arī augstākais apbalvojums – „Goda novadnieks", kas šogad gan pasniegts netika.
Gatavojoties Valsts svētkiem, Madonas novada pašvaldības Apbalvojumu piešķiršanas komisija saņēma pavisam 14 iesniegumus ar ierosinājumiem piešķirt apbalvojumus, viņuprāt, cilvēkiem, kuri ar savu nesavtīgo darbu un attieksmi pret veicamajiem pienākumiem pelnījuši atzinību novada mērogā. Jāpiezīmē, ka jau iepriekš – gada ritumā – Madonas novada pašvaldības apbalvojums „Pateicība" tika pasniegts septiņiem sava darba entuziastiem, kuri tam veltījuši visu savu ražīgo darba mūžu.
Svinīgo pasākumu Sauleskalnā atklāja Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs, kurš pauda prieku par to, ka Valsts svētku priekšvakarā, kad visapkārt ir daudz dažādu nozīmīgu pasākumu, notiek arī novada pašvaldības apbalvojumu pasniegšana, kas ir ļoti gaidīts, ļoti svarīgs notikums, kad varam pateikt paldies mūsu lielajiem, stiprajiem cilvēkiem: „Paldies par jūsu ieguldījumu novada attīstībā, izaugsmē un tajā, kas ir sasniegts šodien. Mēs mūsu novadā varam lepoties ar lieliem un stipriem uzņēmumiem, dižiem sportistiem, ar dažādu kultūru, ar lieliskiem pedagogiem, mediķiem, jaunatnes darbiniekiem un daudz ko citu. Taču tie būtu tikai tukši vārdi, ja tam nebūtu satura, ko veidojat jūs dienu no dienas, gadu no gada ar savu darbu, bieži vien vairāk, nekā jūsu pienākumos noteikts. Jūs veidojat mūsu novadu, ar ko mēs varam lepoties. Mēs lepojamies arī ar jums, ar jums lepojas tie cilvēki, kuri jūs izvirzīja šai nominācijai. Es ticu, ka jūs savu darbu nedarāt apbalvojuma dēļ, bet es esmu priecīgs, ka šī diena ir, jo jūs daudziem esat piemērs. Es esmu par to pārliecināts, bet par piemēru būt nav viegli, tāpēc es tiešām ceru, ka šis apbalvojuma brīdis, šis svētku brīdis dos jums papildu spēku, motivāciju jaunam darba cēlienam – darīt tikpat labi, varbūt arī vairāk, ja tas ir iespējams, un būt tādiem, kādi jūs esat – lieliskiem, mirdzošiem, tādiem, ar kuriem mēs no sirds lepojamies."
Apsveikuma vārdus klātesošajiem teica arī Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks, novada pašvaldības Apbalvojumu piešķiršanas komisijas priekšsēdētājs Zigfrīds Gora: – Pēc vienas dienas mēs svinēsim mūsu valsts 106. gadadienu. Tā nav pašsaprotama lieta, valsts nepastāv tāpat vien. Kādam tā ir jārada, kādam tā ir jāaizstāv, kādam tā ir jāveido, kādam tā ir jāattīsta. Man ir liels gods šodien Valsts svētku sajūtās godināt un cildināt cilvēkus, kuri ir mūsu Madonas kopienas līderi, kuri ar savu pašaizliedzīgo, godprātīgo darbu, pilsonisko stāju, dāsnumu, patriotismu stiprina mūsu novadu un mūsu valsti. Šī ceremonija ir dziļi simboliska, jo tāda notiek pirmo reizi mūsu apvienotajā Madonas novadā, kad tam pievienojās Ērgļu, Cesvaines un Lubānas novads. Un tieši šie svētki arī parāda mūsu izvēles un mūsu vērtības. Ir jauni apbalvojumi, ir jauna apbalvošanas kārtība, kas balstās augstu standartu izvērtējumā. Taču ir palicis nemainīgs tas, ka savus līderus novērtē kopiena – izvēlas sabiedrība. Cilvēki, kuri viens otru labāk pazīst un uzticas. Paldies mūsu kopienai, kas novērtē savus līdzcilvēkus un godina viņus.

Saņem novada pašvaldības „Pateicības"
Pavisam kopā svinīgajā pasākumā tika pasniegtas deviņas „Pateicības", kas tiek piešķirtas fiziskai, juridiskai personai un personu grupai, kolektīvam par godprātīgu, ilggadēju darbu, profesionālo meistarību, sasniegumiem olimpiādēs, skatēs, konkursos iestādes, novada vai reģiona mērogā. „Pateicības" saņēma Rita Pelša – Barkavas pamatskolas matemātikas skolotāja; Inga Pujate – Sauleskalna Tautas nama bērnu deju kolektīva „Pūpēdītis" vadītāja un deju skolotāja; Zinaīda Rācenāja – sporta veterāne; Līga Smalkā – Dzelzavas pamatskolas sākumskolas, sociālo zinību un vizuālās mākslas skolotāja; Inese Stankeviča – pirmsskolas izglītības iestādes „Pasaciņa" pedagoģe; Biruta Svilāne – skolotāja Praulienas bērnudārzā „Pasaciņa"; Ritma Spridzēna – medicīnas māsa SIA „DAMIA" Initas Galejas ģimenes ārsta praksē; Anita Šaicāne – skolotāja Ērgļu pirmsskolas izglītības iestādē „Pienenīte"; Ilzīte Vīgante – skolotāja Ērgļu pirmsskolas izglītības iestādē „Pienenīte".

Pieciem apbalvotajiem pasniedz „Atzinības"
Savukārt ar „Atzinību" un 500 eiro naudas balvu apbalvots Mārtiņš Bergs  – Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas direktors, kurš nu jau teju 15 gadus profesionāli un pašaizliedzīgi strādā mūzikas izglītības attīstībā, turpinot arī savu priekšteču Jāņa Stabulnieka un Arta Kumsāra iesākto darbu. Viņš ir izcils vadītājs, kurš ar savu radošo pieeju un motivāciju veido iedvesmojošu darba vidi, sekmējot radošumu un izcilību mūzikas jomā. Mārtiņš Bergs arī aktīvi piedalās Madonas novada kultūras dzīvē, organizējot Latviešu mūzikas svētkus un citus pasākumus, kas kļuvuši par novada kultūras dzīves vizītkarti. Diemžēl Mārtiņš Bergs nevarēja ierasties uz pasākumu, tādēļ apbalvojumu saņems individuāli.
Apbalvojumu saņēma arī Daiga Maderniece – Praulienas pirmsskolas izglītības iestādē „Pasaciņa" viņa strādā jau 40 gadus, iestādes vadītāja – kopš 1991. gada. Papildus darbam pirmsskolā Daigai Maderniecei tuva ir tautas deja, kas kļuvusi arī par viņas otru profesionālo darbības virzienu. Viņa ar aizrautību vada trīs deju kolektīvus – senioru kolektīvu „Labākie gadi", Saikavas jauniešu kolektīvu „Pinums" un Praulienas bērnu kolektīvu „Zig Zag". Viņas dejotāji regulāri piedalās novada un valsts pasākumos, tai skaitā latviešu dziesmu un deju svētkos.
Starp apbalvotajiem bija arī nevalstiskā organizācija – biedrība „Pauze AD", kas ar savu aktīvo darbību veicina kopienas sabiedrisko dzīvi Ošupes pagastā, īstenojot dažādus projektus, kas piedāvā plašu atbalstu un iespējas visām iedzīvotāju grupām. Biedrība ir īstenojusi vairākus LEADER projektus, piedāvājot apmācības floristikas, kokļu spēles, pastalu darināšanas un citu jomu nodarbībās, kas veicina iedzīvotāju aktīvu un radošu iesaistīšanos. Īpaša uzmanība tiek pievērsta senioriem. Biedrība aktīvi piedalās arī ziedojumu vākšanā Ukrainas iedzīvotājiem un atbalsta dažādus Madonas NVO un jauniešu projektus, piemēram, „Pastiepsimies kopā". Biedrība ir kļuvusi par būtisku spēku gan kultūras, gan sociālajā dzīvē Ošupes pagastā.
Artūrs Portnovs kopš 2018. gada vada Ļaudonas un vēlāk arī Kalsnavas pagasta pārvaldi. Viņa vadībā īstenoti vairāki nozīmīgi projekti, tostarp Ļaudonas pamatskolas siltināšana, ceļa izbūve uz Madonu un lifta ierīkošana sociālās aprūpes centrā. Artūrs Portnovs aktīvi atbalsta pagasta kultūras dzīvi, piedaloties amatiermākslas kolektīvos, kā arī rūpējas par sporta infrastruktūras attīstību. Viņa iniciatīvas, piemēram, apskates objekts „Liograde" un Teiku taka, ļauj gan vietējiem, gan viesiem iepazīt Ļaudonas vēsturi un dabu.
Apbalvojums piešķirts arī Zigmāram Raimo – izcilam basketbolistam un iedvesmojošai personībai, kurš ar saviem sasniegumiem un ieguldījumu basketbola popularizēšanā ir apliecinājis Latvijas un Madonas novada garu. Pārstāvot Latvijas izlasi 33. Vasaras olimpiskajās spēlēs Parīzē, viņš izcīnīja 4. vietu 3 × 3 basketbola turnīrā. Zigmārs Raimo aktīvi dalās pieredzē ar Madonas Bērnu un jaunatnes sporta skolas jaunajiem basketbolistiem, piedaloties treniņos un sniedzot vērtīgus padomus, kā arī materiāli atbalstot talantīgos spēlētājus. Zigmārs Raimo uz pasākumu nevarēja ierasties, jo atrodas Ķīnā, bet viņa vietā apbalvojumu saņēma mamma Iveta Raimo.

Apbalvotie pauž gandarījumu
Pats Zigmārs Raimo par viņu uzņemtajā video sižetā atzina: – Madona man vienmēr ir nozīmējusi milzīgu daļu manas dzīves. Te es uzsāku savas basketbolista gaitas. Te ir mana ģimene, mani draugi, manas vispozitīvākās bērnības atmiņas. Te vienmēr ir prieks atgriezties, gan apciemojot ģimeni, gan apciemojot Madonas Bērnu un jauniešu sporta skolu, satiekot jaunos basketbolistus un pastāstot viņiem par savu pieredzi, kaut ko iesakot, patrenējot.
Madona vienmēr būs daļa no manis, un man ir prieks Madonas vārdu nest pasaulē – jebkur, kur es braucu, kad man prasa, no kurienes es esmu, uzsveru, ka esmu ne tikai no Latvijas – es esmu no Madonas.
Gandarījumu par apbalvojumu pauda arī sporta veterāne Zinaīda Rācenāja, kura ar saviem panākumiem vieglatlētikā un distanču slēpošanā nesusi Madonas novada un Latvijas vārdu pasaulē. 2023. gadā viņa izcīnīja zelta un sudraba medaļas pasaules čempionātā Itālijā, bet 2024. gadā Somijā ieguva divus zeltus un bronzu distanču slēpošanā. – Es esmu ļoti priecīga par apbalvojumu, par to, ka manas gaitas sportā ir tik augstu novērtētas novada līmenī, – pēc „Pateicības" saņemšanas „Staram" atzina Zinaīda Rācenāja. – Es jau vairāk nekā septiņdesmit gadus sportoju un darīšu to tik ilgi, cik man ļaus veselība. Nākamgad martā atkal braukšu uz pasaules mēroga veterānu slēpošanas sacensībām Šveicē. Man prieks, ka sportiskās aktivitātes nav svešas arī manai ģimenei – meitai un dēlam, kas Rīgā spēlē hokeju, tāpat mazbērniem. Katrā ziņā šis apbalvojums mani iedvesmo turpināt savas sportiskās gaitas.
Savukārt „Atzinības" saņēmējs ļaudonietis Artūrs Portnovs atzina, ka lielākā atzinība pienākas pašiem iedzīvotājiem: – Es jau tikai saņēmu apbalvojumu, bet lielākais paldies ir maniem darbiniekiem, iedzīvotājiem. Tas viss, kas sasniegts, jau ir kopdarba rezultāts. Man šovakar ir lepnums par saviem cilvēkiem un, protams, arī gandarījums par novērtējumu. Manā darbā jābūt biezai ādai, jo bieži vien kā tiesnesis sportā saņemam tikai nopēlumus, jo cilvēks lielākoties labo pieņem kā pašsaprotamu. Protams, ka šādas atzinības ir tās, kas paceļ, liek turpināt censties un nepadoties grūtību priekšā. Mūsu amatā reti kad kāds saņem šādu apbalvojumu, līdz ar to tas piedod tādu svētku sajūtu.
Svinīgo pasākumu vadīja bijušais madonietis, aktieris Gints Andžāns, ar muzikālo priekšnesumu priecēja dziedātāja, mūsu novadniece – dzelzaviete Ieva Kerēvica un pazīstamais džeza pianists Kristaps Vanadziņš.

22.11.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px