Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Vislabāk tomēr ir mājās

Redakcija

Autors • 19.09.2008.

Vislabāk tomēr ir mājās
Burtu lielums

Pašlaik sabiedrībā daudz tiek runāts par māmiņām, kas turpina strādāt un paralēli audzina bērnus. Varakļānu pilsētas bibliotēkas vadītāja Līga Šuste savas darba gaitas uzsāka, kad meita vēl bija pavisam maza.

– Vai nebija grūti atsākt darba gaitas, zinot, ka mājās ir mazs bērns?
– Varakļānu bibliotēkā strādāju jau gandrīz četrus gadus, kad sāku, meita bija pusotru gadu veca. Pirms tam septiņus gadus strādāju SIA "JILLS". Uzņēmumā veicu dažādus pienākumus, vēlāk pabeidzu pārdevēju kursus un piecus gadus strādāju par pārdevēju.
Kad bērnu nav kam uzticēt, ņemu viņu līdzi uz bibliotēku, jo tagad ir stūrītis, kurā ir bērnu grāmatas, rotaļlietas un dažādi attēli, ko var izkrāsot. Sigita labprāt tur darbojas. Uzskatu, ka ir ļoti svarīgi bērnam jau no agras bērnības mācīt mīlestību pret grāmatām, jo tad arī skolā viņam būs daudz vieglāk mācīties. Sigitai ir 5 gadi, viņa apmeklē PII "Sprīdītis", māk uzrakstīt savu vārdu, bet lasīt vēl nemācu, kaut gan viņai ļoti patīk pasakas.

– Kāds ir jūsu ieguvums pēc skolas absolvēšanas?
– Mācījos Latvijas Kultūras koledžā bibliotēku zinības. Šogad janvārī bija izlaidums, ieguvu pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību bibliotēkzinātnē. Koledžā bija interesanti mācīties, gan pasniedzēji, gan kursabiedri bija ļoti atsaucīgi. Man svarīgi bija apgūt bibliotekāro darbu – saistītu ar grāmatu apriti. Darbā ar cilvēkiem man ļoti noder arī psiholoģijas zināšanas, ko ieguvu Latvijas Kultūras koledžā. No katra priekšmeta kaut kas paliek gan darbam, gan personības attīstībai.
Studiju laiku pavadīju Rīgā, bet nevienu mirkli nebija vēlēšanās tur palikt. Esmu dzimusi un augusi Varakļānos. Šeit ir mana ģimene, mājas un draugi, tāpēc arī atgriezos. Tagad ir tāds laiks, kad jaunieši iet uz lielajām pilsētām un lauki paliek tukši, bet es zinu, ka varu būt noderīga savai dzimtajai pilsētai. Man ir ļoti patīkams darbs, un esmu pārliecināta, ka neviens cits piedāvājums nespēs mani aizvilināt no Varakļāniem un bibliotēkas vadītājas amata.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 20.09.2008.

Autore: AGRITA NUSBAUMA

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px