VARAKĻĀNU novada muzejā vēl var pagūt aplūkot putnu un dzīvnieku izbāzeņu izstādi. Tā būs apskatāma līdz 26. novembrim.
– Izstāde tika atklāta 26. jūlijā un bija paredzēts, ka tā būs apskatāma tikai līdz 26. oktobrim, bet, ņemot vērā lielo interesi, to pagarinājām, jo izstāde patiesi ir pieprasīta. Apmeklētāji ieradušies pat no attāliem Latvijas novadiem un pilsētām. Liela interese bija arī skolēniem un bērnudārzniekiem. Visiem izstāde ļoti patīk. Par izstādi parūpējies mednieku klubs "Murmastiene", un darbu autori ir Jānis Granāts, Dāvis Rīters, Valdis Roze un Arnis Hūns. Šie taksidermisti ir sagatavojuši izbāzeņus, kas pašlaik vēl ir apskatāmi muzejā, – dalās Terese Korsaka, Varakļānu novada muzeja vadītāja. – Dzīvnieku un putnu izbāzeņi ir lieliskā kvalitātē. Izstāde ir ļoti bagātīga – ir gan aļņa galva, staltbriedis, gan vilki, lapsas, lūši, tāpat arī mazāki dzīvnieki, piemēram, cauna, sesks, jenots, ūdrs. Interesants eksponāts ir melns, liels bebrs, kas savulaik nomedīts tepat Varakļānu pusē. Mednieki gan teic, ka tas ir unikāls, jo pie mums tik lieli bebri nemaz nedzīvo. Ir arī bagātīgs putnu izbāzeņu klāsts – pīles, zosis, mednis, rubenis, žagata, kormorāns, ērglis u. c. Kompozīcijas ir izveidotas ļoti pārdomāti, piemēram, ir atainots, kā lūsis ķer stirnas vai cauna mūk augšā pa zaru. Katrai kompozīcijai ir savs stāsts. To uzsvēra arī mednieki izstādes atklāšanā. Šī izstāde ir liels pienesums – gan muzejam, gan apmeklētājiem tā bija jauna pieredze un iespaidi. Muzejs ir atvērts no pirmdienas līdz piektdienai no pulksten 10 līdz 17, bet sestdienās no pulksten 11 līdz 17, līdz ar to vēl var pagūt šo izstādi apmeklēt.
19.11.2024.