Rudens atnesis pārmaiņas ne tikai dabā, bet arī mētrieniešu ikdienā — turpmāk pagasta pārvaldes darbinieki par savām „mājām” sauks agrāko pamatskolas ēku. Šopirmdien svinīgi tika atklāts jaunais pagastnams, kas radīja prieku un saviļņojumu ikviena sirdī.
– Uz sveicienu kartiņām rakstīts: „Lai cilvēkiem Mētrienā priecīga sirds". Man ir ļoti priecīga sirds! Šogad mēs šajā pagastā griežam jau otro lenti – vasarā atklājām estrādi, bet šodien priecājamies par pagasta pārvaldes ievākšanos jaunajās telpās. Šī ēka ir kā multifunkcionāls pašvaldības pakalpojumu centrs, prieks, ka ideja īstenojusies. Protams, ne viss veicās viegli, to zina visi procesā iesaistītie, bet gala iznākums ir kvalitatīvs un rada gandarījumu. Ir dažas domas, ko vēl vajadzētu paveikt; noteikti risināsim jautājumu par apkures katlu, bet šodien ir mūsu visu svētku diena. Tā ir priecīga mums visiem, un gribētos, lai ikdienā piedzīvojam vairāk tādu dienu, – klātesošos uzrunāja Madonas novada pašvaldības priekšsēdētājs Agris Lungevičs.
Mētrienas pagasta pārvaldes vadītāja Ilona Zalāne sacīja – gandarījums, ka ir paspēts ielēkt vilcienā un nenokavēt mirkli, kas ļauj iecerei pārtapt īstenībā: – Visam ir savs laiks, sava vieta. Mums jānovērtē arī tas, ko paveikuši, padarījuši priekšgājēji. Paldies visiem, kas atbalstīja un palīdzēja, protams, pateicamies par piešķirto finansējumu. Esam veiksmīgi sadarbojušies ar būvniekiem. Prieks, ka arī feldšerpunkts ir izremontēts. Gribu vēlēt, lai šī ēka turpina fun-
kcionēt un pastāvēt. Darīsim visu, lai to uzturētu un attīstītu!
Lielu ieguvumu remonta procesā sniedza Artūrs Fridrihsons, kurš bija būvdarbu vadītājs, līdz ar to tika atvieglots darbs projekta vadītājai un citiem iesaistītajiem. Būvnieki telpas sakārtoja un pārveidoja atbilstoši pagasta pārvaldes vajadzībām, tās gaumīgi un piemēroti iekārtojot.
Netrūka sirsnīgu un arī asprātīgu apsveikumu gan no bērnudārza mazajiem audzēkņiem un viņu audzinātājām, gan pagasta iedzīvotājiem un iestāžu darbiniekiem. Siltu sveicienu izteica arī Maruta Oša, kura ilgus gadus strādājusi bibliotēkā: – Es savā mūžā esmu piedzīvojusi to, ka Mētrienas pagasta pārvalde atradusies dažādās vietās – vispirms „Zīlēs", pēc tam „Mētrās" un šī nu ir trešā, es ceru, ka visnoturīgākā vieta. Mūsu pagasta nosaukumā, manuprāt, ir dziļa nozīme, simboli. Mums lemts mūžam zaļot vienalga pie kādiem apstākļiem – ģeopolitiskiem, sadzīves vai laikapstākļiem. Un lai vienmēr šis zaļums kāpj uz augšu! Jūs – pārvaldes darbinieki – esat tie, kas visu uzturēs un nelaidīs mūsu pagastu nebūtībā, kā tas notiek ar daudzām citām vietām. Mēs visi jūs atbalstīsim, viss būs kārtībā. Turēsim sevī
gaismu un izstarosim to!
Pēc svinīgā mirkļa ikviens interesents varēja doties ekskursijā pa jauno pagasta ēku, apskatot telpas un novērtējot, kā tās mainījušās. Tajās mājo ne tikai pagasta pārvalde, bet arī īpašumu uzturēšanas nodaļas vadītājs, grāmatvede, bāriņtiesa, sociālais darbinieks, sekretāre un lietvede. Iepriekšējā pagastmāja tiks nodota izsolē, un Ilona Zalāne neslēpj prieku par to, ka pamatskolas ēka atradusi racionālu pielietojumu un laika zobs to nesamaitās.
– Lai gan sākumā bažījāmies, vai spēsim apdzīvot tik lielas telpas, laika gaitā sapratām, ka tās tomēr var aizpildīt viegli. Tagad ar jaunu sparu jaunajās mājās jāturpina veikt iesāktie darbiņi un jāuzsāk arī jauni. Pirmais gaidāmais ir LEADER projekts, kura ietvaros atjaunosim futbola laukumu – darbi sāksies pavasarī. Esam uzlabojuši jau minēto feldšerpunktu, pamazām atjaunojam visu, lai telpas neiet postā. Ir cilvēki, kas interesējas par iespēju iznomāt telpas. Ir doma, ka tās varētu izmanot kā darbnīcas vai citiem nolūkiem paredzēt. Ja vien būs interese, atradīsim pielietojumu arī tukšajām telpām. Ir doma ierīkot muzeju, jo palikuši daudzi materiāli, kurus negribas un nedrīkst laist zudumā. Nav māksla visu izmest, bet atjaunot gan. Vienmēr esmu uzsvērusi, ka miers un veselība ceļ mūsu visu labklājību, tāpēc vēlu, lai mums katram to netrūkst. Lai gaišas debesis mums virs galvas! – vēl pagasta pārvaldes vadītāja.
08.11.2024.