— Vai jūs diennakts tumšajā laikā nēsājat atstarojošas vestes vai vismaz atstarotājus?
Dzintra no Jaunlazdonas: – Es nēsāju atstarojošu vesti. Tā vienmēr ir pa rokai, jo dzīvoju pilsētas nomalē, kur jāiet arī pa neizgaismotām vietām. Tagad jau visiem ir jānēsā vestes, kas ir arī labāk pamanāmas. Turklāt atstarotājus vairs nevar nopirkt. Diemžēl ir arī gudrīši, kas brauc ar tālajām gaismām, kas apgrūtina redzamību gājējiem.
Madoniete Ingrīda: – Pie somiņas es nēsāju atstarotāju. Dzīvoju Madonā, kur ielas ir izgaismotas, līdz ar to atstarotājiem nav tik būtiskas nozīmes. Taču, ja jāiet pa neizgaismotām vietām vai ceļiem, tad atstarotājiem ir jābūt obligāti. Turklāt labāk ir nēsāt vestes. Diemžēl ne visi to dara.
Madonietis Uģis: – Gājēju ar atstarotājiem un it īpaši ar atstarojošām vestēm, ir pamaz. Atstarojošās vestes vismaz, kamēr uzsnieg sniegs, nēsāt būtu labāk. Par to, ka tās diennakts tumšajā laikā noteikti būtu jālieto, šaubu nav, īpaši ārpus apdzīvotām vietām. Priecē, ka Madona ir diezgan labi izgaismota.
Broņislava no Praulienas pagasta: – Man ir atstarojošā veste, kuru velku, ja, iestājoties tumsai, kaut kur eju vai braucu ar autobusu, lai, izkāpjot pieturā, būtu pamanāma. Šad tad līdzi paņemu arī lukturīti, jo dažreiz noder. Atstarojošās vestes būtu jānēsā visiem, tas taču ir katra drošībai.
22.10.2024.