Ir klāt skolēnu rudens brīvlaika nedēļa, un arī “Ģitāristu sesija” Madonā ir klāt!
Līdzās elektroģitāras nodarbībām četru dienu laikā – no 22. līdz 25. oktobrim – kopumā sesijā ieplānoti seši koncerti, bet meistarklasēs pieredzi gūs vokālisti, akustiskās ģitāras, elektroģitāras, basģitāristas, ukuleles, bungu un kokles spēlētāji. Šogad pasākuma plašās programmas piedāvājumā klāt nāks mazā, simpātiskā un Latvijā nu jau iecienītā ukulele, ko interesentiem apgūt mācīs Tenis Dimants.
Gados jauni, bet daudzsološi pasniedzēji
"Varam droši teikt, ka pasākums šogad "uzlabo asinsriti", jo sesija var lepoties ar gados jauniem, talantīgiem pasniedzējiem," – sesijas koncepciju skaidro tās organizators Imants Pulkstenis. Viņš atklāj, ka starp jaunajiem pasniedzējiem būs gan madonietis Maikls Drobins – basģitāra ("Sub Scriptum"), gan alūksnietis Gustavs Stradiņš – bungas (konkursa „No baroka līdz rokam" laureāts), tāpat tukumnieks Patriks Laus – elektroģitāra (grupa "Emilija").
Atskats pagātnē un statistikā
"Ģitāristu sesija" pirmo reizi ieskanējās 1998. gadā, pateicoties festivāla "Sinepes un Medus" organizatora Imanta Pulksteņa sadarbībai ar Cēsu mūziķi un basģitāristu Aleksandru Sircovu jeb "Muroveju", kas šoruden tika aizsaukts mūžībā. Kopš tā laika sesijā ir piedalījušies 1699 dalībnieki no visas Latvijas. Daudzi no tiem ir izveidojuši savas muzikālās karjeras, spēlē mūzikas grupās un šodien ir jau atzīti profesionāļi.
Sesijas programmas pamats
Kā pievienotā vērtība "Ģitāristu sesijas" četru dienu ietvaram aktivitātē piedalīsies virkne mūziķu no pazīstamām grupām un runās par mūzikā svarīgām tēmām. Piemēram, basģitārists un producents Ingars Viļums ("Prāta Vētra") vēstīs par basu kā platformu un pieskarsies dziesmu radīšanas priekam. Artis Gāga stāstīs par saksofona spēli un stila improvizāciju; Gregs ("One Day", "Baltie lāči") – par "blues" stilu un roka balādēm; Gints Smukais – par akustisko ģitāru (pirkstu tehnikā "fingerstyle" Gintam ir trešā vieta pasaulē); Vita Krūmiņa ("Austras bērns") runās par bardu mūziku un latviešu tautas dziesmām.
Leģendārais Ainars Virga atkal Madonā!
Uz tradīcijām bagātā pasākumu cikla "Ģitāristu sesija" skatuves šogad atgriezīsies arī leģendārais rokmūziķis un grupas "Līvi" līderis Ainars Virga. Mūziķis sesijā vadīs pats savu "hard rock" un "jamsession" meistarklasi.
Pirmajā "Ģitāristu sesijā", kas notika 1998. gadā un ritēja kinoteātrī "Vidzeme", piedalījās arī Liepājas grupa "Līvi". Nu aizritējuši 26 gadi un "Līvu" iecienīto roka kompozīciju autors Ainars Virga atkal uzstāsies pasākumā pie mums.
Būs arī balvas un skaists noslēgums
Sesijas pēcpusdienās tiks veidoti nelieli jauktie jeb "combo" sastāvi, kuros piedalīsies sesijas dalībnieki, vadoties pēc kopīgām interesēm un mūzikas stiliem. Katrs meistars sesijas gala koncertā savam labākajam māceklim pasniegs Vidzemes keramiķa Eināra Dumpja speciāli gatavotu balvu. Noslēguma koncertu, kas Madonas novada kultūras centrā notiks piektdien, 25. oktobrī, vadīs "Radio SWH" skaistās balss īpašniece – šarmantā madoniete Sanda Dejus.
Plašāku informāciju par "Ģitāristu sesiju" un koncertiem Madonas kultūras centrā var atrast Facebook lapā www.facebook.com/mmsesija.
Sesiju atbalsta: Madonas novada dome. Mums palīdz: Madonas BJC, konditoreja "Junge", veikals "Papīrs", tipogrāfija "Erante", birojs "Brang", Jānis Fridrihsons un "presesrelizes.lv". Par mums runā: "LTV", "ReTV", "Radio1", radio "EHR", "Latvijas radio 2", "Radio NABA", laikraksts "Stars", portāls "vidzeme.lv" un portāls
"madona.lv".
22.10.2024.