31. oktobrī pulksten 18 Madonas novada kultūras centrā uzstāsies Nacionālo Mākslu vidusskolas Emīla Dārziņa mūzikas skolas Simfoniskais orķestris.
Simfoniskajam orķestrim ir sena vēsture un nozīmīga vieta jauno topošo mūziķu pirmajiem soļiem izpratnē par kolektīvo muzicēšanu.
Kopš 2017. gada skolas simfoniskā orķestra galvenais diriģents ir Andris Vecumnieks, un tieši viņa vadībā pēdējos gados orķestris kļuvis par spilgtu skolas vizītkarti, regulāri sniedzot nozīmīgus koncertus Rīgā un citās Latvijas pilsētās, kā arī ārzemēs. Simfoniskā orķestra spēles apguve kļuvusi par skolas profesionālās izglītības programmas ļoti svarīgu sastāvdaļu.
Skolas simfoniskajā orķestrī muzicē visu vidusskolas kursu un, ja nepieciešams, arī 5.-9. klašu audzēkņi. Mācību gada laikā orķestris iestudē vismaz trīs atšķirīgas programmas. Orķestra repertuārā ir gan baroka, klasicisma un romantisma mūzika, gan 20. gadsimta Rietumeiropas komponistu, arī latviešu skaņražu lielas un mazas formas darbi. Orķestra programmās tiek iekļauti skaņdarbi ar solistiem, un tā mērķis ir talantīgākajiem skolas audzēkņiem sniegt iespēju iegūt pieredzi solo skaņdarbu atskaņošanā ar orķestri.
22.10.2024.