Ar koncertu “Rudens lapu virpulī” kopā ar uzaicinātajiem deju draugiem, viesiem un atbalstītājiem, kā arī skatītājiem izskanējis Mētrienas tautas nama senioru deju kolektīva (SDK) “Mētra” 15 gadu jubilejas pasākums.
12. oktobrī "Mētras" jubilejas pasākumā, kas notika Madonas daudzfunkcionālajā sporta hallē, pulcējās vairāk nekā 300 dalībnieku un viesu. Rudenīgu lapu košumā skatuvi rotāja Mētrienā austie lakati, ar savu tērpu izcēlās arī koncerta vadītāji Signe Prušakeviča un Kristaps Šķēls. Kā jau svētkos tika veikts arī neliels atskats pagātnē, kad tika dibināts SDK "Mētra", uzaicināto viesu vidū – arī bijušie deju kolektīva dejotāji.
SDK "Mētra" sarīkotajā vērienīgajā un sirsnīgajā jubilejas koncertā "Rudens lapu virpulī" centrālā vieta un uzmanība, protams, tika veltīta jubilāriem – Mētrienas tautas nama deju kolektīvam "Mētra" un vadītājai Arnitai Sovetovai. 12 gadus "Mētru" vadīja Solvita Stulpiņa, līdz nāca kovida pandēmijas laiks ar ierobežojumiem pulcēties.
Jubilārus godinot, vairāki sveicēji uzsvēra, ka 15 gadi kolektīvam ir tikai tāds pusaudža vecums, un "Mētras" dejotāji ir patiesi aktīvi, jestri un dzīvespriecīgi.
Kā uzsvēra pasākumā, pa šiem gadiem ir pierakstītas četras biezas mapes, kur apkopoti visi "Mētras" piedzīvojumi un notikumi. Šo gadu laikā pabūts gan ārpus dzimtenes, gan arī Rīgā, gan apceļota arī Latvija, daudzviet rodot deju draugus.
Lai kopīgi priecātos un grieztos deju virpulī, bija ieradušies tuvi un tāli ciemiņi. Bija atbraukuši kolektīvi no Viļāniem, Atašienes, Biržiem, Šlokenbekas, Aizputes, Carnikavas, Kalsnavas, Ļaudonas, Barkavas un arī no Madonas.
Kolektīvu "Mētra" jubilejā sveica Mētrienas pagasta pārvaldes vadītāja Ilona Zalāne un Mētrienas tautas nama vadītāja Anna Anita Amata. – 15 gados kolektīvu "Mētra" pielīdzinu tādiem kā pusaudžiem – spuraini, adataini, bet ar nospraustu mērķi. Visus vieno degsme, dejotprieks. Lai arī bijušas vadītāju maiņas, "Mētra" pastāvēja un pastāvēs, – priecēt ar saviem koncertiem novēlēja Ilona Zalāne, vēlot raitu deju soli, veselību kolektīva vadītājai un dalībniekiem, kā arī mājiniekiem, kas vienmēr gaida mājās – vai nu pēc divām, trim stundām, vai reizē ar gaiļa dziesmu.
– Sveiciens pusaudžu vecumā! – kolektīvu "Mētra" svētkos uzrunāja Madonas novada deju kolektīvu virsvadītāja Rudīte Jurciņa. Vēlot skaistus deju koncertus arī turpmāk, viņa uzsvēra, ka 15 gadi ir tāds ļoti rosīgs vecums, kad visi sapņi šķiet piepildāmi. – Arī pārējos protat iedvesmot sapņot, ieceres realizēt un skaisti svinēt savus svētkus. Kāpēc gan nesvinēt jubileju lielajā hallē, ja ir tik daudz draugu, kas Mētrienas tautas namā nesatilptu? – piebilda Rudīte Jurciņa.
"Mētras" viesu pulkā jubilejā bija arī Madonas novada pašvaldības vadītājs Agris Lungevičs, viņa vietnieks izglītības, kultūras un sociālajā jomā Zigfrīds Gora.
– 15 gadi kolektīvam ir nozīmīgs laiks. Tie ir trīs Dziesmu un deju svētku cikli, ļoti daudz laika pavadīts mēģinājumos, koncertos. Pats esmu nodejojis tieši 15 gadus vienā deju kolektīvā, un man tas bija ļoti piepildīts, skaists laiks, daļa no manas dzīves. Zinu, ka jums ir tāpat, un novērtēju, ka Mētrienas "Mētra" ir nozīmīga kultūras daļa visā Madonas novadā. Pasākuma ievadā izskanēja, ka dejot nozīmē svinēt dzīvi, ko arī jums novēlu – katrā deju solī, katrā dejā, katrā mēģinājumā, katrā koncertā, Dziesmu un deju svētkos un kolektīva skaistajā dzimšanas dienā – sviniet dzīvi! – uzsvēra A. Lungevičs. Savukārt Z. Gora atgādināja, ka, neskatoties uz grūtībām, visāda veida izaicinājumiem, mūsu tautai dziesma un deja ir kā izdzīvošanas kods. Viņš pateicās visiem, kas šo kodu zina, pateicās dejotājiem, kas apliecina, ka mūsu tauta dzīvo.
Savukārt "Mētras" dalībnieki savu "paldies" veltīja visiem labvēļiem un sponsoriem, kas palīdzēja sarīkot iespaidīgo jubilejas pasākumu.
SDK "Mētra" jubilejas koncertā, ko pasākumā nosauca gan par rudens balli, gan par "ražas svētkiem", piedalījās: Kalsnavas tautas nama deju kolektīvs "Jāņukalns", Ļaudonas tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs "Grieze" (abus kolektīvus vada Arnita Sovetova), Barkavas tautas nama SDK "Klabdancis" (vadītāja Lienīte Ozolniece), kā arī Madonas kultūras centra bērnu deju kolektīvs "Atspole" (vadītāja Maija Rijniece).
Jubileju kopā ar "Mētru" dejā svinēja arī draugu kolektīvi no citiem Latvijas novadiem: Atašienes kultūras nama SDK "Mūžīgais dzinējs" (vadītāja Madara Paegle), Biržu tautas nama SDK "Neķer kreņķi" (vadītāja Kristīne Pazuha), Viļānu Kultūras nama DK "Kūmys" (vadītājs Ilmārs Dreļs, Šlokenbekas kultūras centra SDK "Gandri" (vadītāja Evita Skvarnovska), Aizputes kultūras nama SDK "Misiņš" (vadītāja Inta Rudzīte), Carnikavas tautas nama SDK "Tacis" (vadītājs Andis Lēnmanis). Ar spriganu mūziku visus kustināja Saldus senioru akordeonistu ansamblis "Akords" (vadītāja Tamāra Paure).
Svētku koncertā dejotāji aizrāva ar izvēlēto repertuāru, bet noslēgumā – ar visu kolektīvu uznācienu dejā "Rotā saule rietēdama" (A. Ezeriņa horeogrāfija, A. Kloppes mūzika).
18.10.2024.