Trešdien Latvijas Nacionālajā dabas muzejā tika atklāta izstāde „Ķirbjaugi un paprika 2024”, informē muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīna Soloha.
Izstādē apskatāms plašs klāsts dažādu ķirbjaugu un paprikas šķirņu, aicinot pievērst uzmanību gan to vizuālajai daudzveidībai un garšas īpašībām, gan nozīmei veselības veicināšanā. Tā tapusi sadarbībā ar Artūra Sildes Dārzkopības entuziastu klubu „Tomāts", un tajā apskatāmo ķirbjaugu vidū būs ēdamie un dekoratīvie ķirbji, kabači, cukini, patisoni, arbūzi, melones, pepino, momordikas jeb balzāmbumbieri, melotrijas jeb peļu arbūzi.
Izstādē varēs iepazīt kādu senu, bet Latvijā reti sastopamu šķirni – vaska ķirbi. Būs apskatāms par 2023. gada skaistāko ķirbi atzītais „Labais Gustiņš", kā arī lufa jeb sūkļa ķirbis, ko svaigā veidā var izmantot kulinārijā līdzīgi kā cukini, bet izkaltējot – kā sūkli jeb švammi. Tāpat īpaša vieta izstādē, kā ierasts, būs atvēlēta piparu ražai, piedāvājot apskatīt gan saldo papriku, gan aso piparu šķirnes.
Šogad izstādē piedalīsies Artūra Sildes Dārzkopības entuziastu kluba „Tomāts" ilggadējās kolekcionāres Elga Bražūne un Saiva Pekuse no dārzniecības „Neslinko", Valentīna Cuznetova u. c.
18.10.2024.