— Kā šoruden jums ir ar siltumu — vai apkures sezonu esat jau uzsākuši?
Madoniete Marija:
– Siltums kā jau privātajā mājā, protams, ir, bet kurināt gan sāku ar 1. oktobri. Rudens šogad ir silts, un kurināmais bez vajadzības nav jāizmanto. Kurinu ar granulām. Ir silti un arī ļoti ērti: ieber un vari staigāt apkārt. Ne tikai granulas, bet arī malka ir diezgan dārga.
Agnese no Zelgauskas:
– Ir sava māja, un tas nozīmē, ka ir arī siltums. Septembris šogad bija ļoti silts, un arī oktobrī vēl ir silti. Katru dienu nemaz nevar kurināt, citādi ir pārāk silti. Malka gan ir ļoti dārga. Par vienu kravu jau jāmaksā 480 eiro. Atceros, kad krava maksāja 120 eiro, un tad jau kliedzām, ka par dārgu, bet diemžēl viss jau paliek ļoti dārgs.
Zinaida no Ošupes pagasta:
– Bet kā gan citādi! Man ir privātmāja, un arī malka nav jāpērk, jo ir savs mežiņš. Tā tikai jāsagādā. Kurināt sākām laicīgi, bet katru dienu to nedarām, jo šoruden ir silts laiks. Pilnīgi pietiek, ja iekurinām pārdienām vai pat tikai divreiz nedēļā.
Inta no Kusas:
– Dzīvoju privātmājā ar krāšņu apkuri. Kurināt sāku pirms kādām divām nedēļām. Ir silti un jauki, bet savu māju jebkurā laikā varu pieslēgt arī centralizētajai siltumapgādes sistēmai, bet pagaidām izmantoju krāšņu apkuri. Malka ir sarūpēta, tā izmaksāja apmēram tikpat, cik pērn.
15.10.2024.