Aizvadītā gada augusta vētra radīja lielus postījumus Madonas novadā. Ēkām tika norauti jumti, mežos un parkos nolauzti koki.
Šīs vētras laikā pamatīgi cieta Liezēres pagasts. Ozolos, parkā pie bērnudārza, stadiona un estrādes, lielā apmērā tika nolauzti koki. Ilgs laiks pagāja, kamēr vējgāzes tika likvidētas, bet nupat, oktobra sākumā, tur tika sastādīti jauni kociņi.
Teritorijas sakopšana bija laikietilpīgs darbs. Vēl rudenī tika notrimmerētas apsītes, kas sasējušās lielā vairumā. Vētrā cietušais parks tika sagatavots, lai varētu atjaunot mežu.
– Mērķtiecīgi gājām uz to, ka no jauna tiks sastādīti koki. Konsultējoties ar stādītājiem, nolēmām, ka parka teritorijā stādīsim priedes, – iezīmēja Jānis Daiders, Liezēres pagasta pārvaldes vadītājs. – Visā plašajā parka teritorijā tika iestādīti pieci tūkstoši stādu. Darbs ir paveikts ļoti kvalitatīvi, koki sastādīti precīzās līnijās. Stādiņi šobrīd nav lieli. Katru gadu apstādītā teritorija būs rūpīgi jākopj, lai dēsti izaugtu par lieliem kokiem. Protams, paies ilgs laiks, jo, kā zināms, priedes nav ātraudzīgas. Šobrīd katrs stādiņš ir nostiprināts ar atbalsta mietu, lai, veicot izkopšanas darbus, tie netiktu traumēti vai iznīcināti. Tāpat nedrīkst aizmirst, ka postījumus, īpaši tik maziem stādiem, nodara arī meža zvēri, tāpēc nākamgad priedīšu galotnes tiks apstrādātas ar līdzekli, kas atbaida meža zvērus. Stādīšanai apzināti izvēlējāmies rudeni, lai nebūtu sausums un stādi paspētu līdz ziemai iesakņoties. Diemžēl daudziem ir rūgta pieredze ar koku stādīšanu pavasarī, jo, uznākot sausuma periodiem, liels daudzums stādu aiziet bojā. Cerams, ka stādi labi iesakņosies un pēc gadiem priecēs ar skaistu mežu.
15.10.2024.