Ne viens vien madonietis darbdienu un brīvdienu novakarēs būs pamanījis „Smeceres sila" slēpošanas un biatlona sporta bāzē cilvēkus, kuri pārvietojas ar nūjām. Kāds teiks – ērmi, taču zinātājs atpazīs – nūjotāji!
Nūjošana jeb nordic walking, kaut arī Latvijā parādījusies jau pirms vairākiem gadiem, mūsu valsts iedzīvotājiem joprojām ir jaunums, un drosmīgie nūjotāji ne vienreiz vien ir sastapušies ar izbrīnā sarauktām pierēm un pārsteiguma pilniem skatiem.
Madonieši tā kārtīgi ar nūjošanu tika iepazīstināti 2006. gada vasarā. 14. jūlijā Saieta laukumā ap strūklaku pulcējās gan tie, kas ar Eiropā, it īpaši Skandināvijas valstīs, izplatīto sportisko nodarbi jau bija pazīstami, gan tie, kam tas bija jaunums. Madonas rajona padomes galvenā speciāliste veselības aprūpes jautājumos Gunta Andžāne, sveicot aktīvos madoniešus, kas bija ieradušies, atgādināja, ka veselību saglabāt ir daudz vienkāršāk, nekā to labot. Šī atziņa ir aktuāla joprojām, tāpēc svētdien, 21. septembrī, Latvijas Tautas sporta asociācija, Madonas rajona padome un Madonas pilsētas dome aicina visus, kam pašu veselība nav vienaldzīga, ierasties „Smeceres sila" slēpošanas un biatlona sporta bāzē, kur pulksten 12.30 tiks rīkots pasākums „Nūjošana Madonā". Nūjošanu vadīs sertificēti Latvijas Tautas sporta asociācijas instruktori. Pasākuma beigās būs izloze, kurā varēs laimēt Exel un Reebok aksesuārus un nūjošanas piederumus.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 18.09.2008.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto no arhīva