— Ko, jūsuprāt, valdībai vajadzētu darīt, lai uzlabotu senioru dzīves apstākļus?
Madonietis Guntars Agate: – Pirmkārt, būtu jāsamazina pensionēšanās vecums uz 55 vai 60 gadiem, nevis tas visu laiku jāpaaugstina. Pie tā valdībai vajadzētu strādāt, turklāt lai tas arī neietekmētu pensijas lielumu. Būtu jāatrod līdzekļi tam, lai mūsu vecākā paaudze cienīgi varētu pavadīt savas vecumdienas. Manā ticības attiek-
smē – pret veciem cilvēkiem būtu jābūt godīgākam nekā pret jebkuru citu.
Madoniete Skaidrīte: – Protams, pensijas būtu jāpaaugstina un palielināto pensiju visu arī indeksēt. Arī ienākumu nodokli no pensijām varētu neņemt vispār, īpaši no mazajām pensijām. Nevajag tikai solīt, bet arī apņemšanos, kā, piemēram, neapliekamo minimumu pensijām noteikt līdz 1000 eiro, izpildīt.
Madoniete Iveta: – Beidzot vajadzētu palikt gudrākiem. Pensionārs savu pensiju ir nopelnījis – kāds tur vēl būtu jāiekasē ienākumu nodoklis? Vai vismaz tas varētu būt mazāks. Katrā ziņā neapliekams minimums pensijām būtu jānosaka vismaz minimālās algas apmērā, jo tas tomēr būtu atspaids tiem, kam ir mazi ienākumi.
Madonietis Zigurds: – Diez vai ko būtisku pensionāru labā valdība izdarīs. Varbūt pensijas vajadzētu visiem indeksēt pilnā apmērā, un tās arī nevajadzētu aplikt ar ienākumu nodokli – vienreiz ir nomaksāts, un lai ir miers!
01.10.2024.