— Vai jūs šosestdien apmeklēsiet tradicionālos Kartupeļu svētkus Madonā?
Viktors no Kalsnavas:
– Es tos apmeklēju reti kad. Arī šoreiz man ir citi plāni, jāapciemo mazmazmeitiņas Valmierā. Turklāt kartupeļi man nav jāpērk. Kādreiz tos audzēju pats, bet tagad ar kartupeļiem ņemas bērni. Apmēram puse no 4 hektāriem ir jau norakta. Katrā ziņā kartupeļu pietiek visiem.
Velga no Madonas novada:
– To, ka Kartupeļu svētki Madonā notiks jau šosestdien, zinu, bet uz tiem nebūšu, jo jāstrādā. Savu reizi esmu tos apmeklējusi, kaut gan kartupeļus savām vajadzībām izaudzējam paši. Aktuāli būtu iegādāties ķiplokus, bet diemžēl tas šoreiz ies secen.
Enija no Cesvaines:
– Kartupeļu svētkos Madonā esmu bijusi. Atceros, kā to laikā notika arī dažādas aktivitātes, kurās katrs varēja piedalīties, un tas bija interesanti. Šogad būs pirmā reize, kad piedalīšos kultūras sadaļā un uzstāšos – dejošu.
Madoniete Laura:
– Vēl neesmu izdomājusi, bet parasti uz tiem neeju. Mums pašiem kartupeļi ir izauguši. Šogad tie ir labi padevušies un ir jau norakti. Audzējam vienu šķirni, un tie arī labi glabājas.
24.09.2024.