Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Esi sveicināta skola un jaunais mācību gads!

INESE ELSIŅA

Autors • 02.09.2024.

Esi sveicināta skola un jaunais mācību gads!
Burtu lielums

Tūkstošiem bērnu un jauniešu 2. septembrī visā Latvijā piepildīja tik dažādās un daudzveidīgās izglītības iestādes. Jaunajā mācību gadā vispārējās izglītības iestādēs mācības uzsāk 224 322 skolēni. Viņu vidū ir 20657 pirmklasnieki un 2504 Ukrainas civiliedzīvotāju bērni.

Īpaši lielu skolēnu skaitu, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, jaunais mācību gads devis Madonas Valsts ģimnāzijai. 16 klašu komplektos ģimnāzijā skolosies 329 audzēkņi.
Uzrunājot skolēnus svinīgajā jaunā mācību gada iesākumā, Madonas Valsts ģimnāzijas direktore Vanda Maderniece uzsvēra, ka jaunieši ir ne tikai savu vecāku dārgums, bet arī mūsu pilsētas un mūsu valsts nākotnes sirdspuksti: – Viss, ko jūs apgūsiet no jauna, visas lietas, ko paveiksiet, visu izaicinājumu pārvarēšana veidos jūsu dzīvi un arī mūsu pilsētas un valsts nākotni. Izmantojiet skaisto skolas laiku, lai ar prieku ņemtu sev visu, ko skolotāji cenšas jums dot. Lai pietiek izturības vecākiem sekot savu bērnu skolas gaitām un saprast to īpašo brīdi, kad visvairāk nepieciešams atbalsts.
Pedagogiem direktore vēlēja veidot savās mācību stundās tādu vidi, kur katrs bērns būtu drošs izteikties, jautāt un sapņot:
– Lai visiem šajā mācību gadā un arī turpmāk būtu iedvesma un enerģija!
Pieminot galvenos mācību gada akcentus, tika izcelta gatavošanās Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. – Stiprināsim kultūrvēsturisko mantojumu, mūsu audzēkņi čakli apmeklēs deju kolektīvus un skolēnu kori, kā arī piedalīsies ģimnāzijas centienos pēc izcilības, attīstot savus talantus! – vēstīja direktore.
Ar rudens ziediem tika sveiktas jaunizveidoto 7. un 10. klašu audzinātājas: Lelde Eliase, Līva Kraukle, Sandra Sinele, Inga Ķimeniece, Aija Sīle. Tā kā ģimnāzijā strādās arī jauni darbinieki – matemātiku mācīs skolotāja Aiva Igaune, direktores vietnieces audzināšanas darbā pienākumus veiks Raivita Sondore, 7.-9. klašu deju kolektīvu vadīs skolotāja Līva Puķīte – ziedu veltes tika pasniegtas arī viņām.
Ģimnāzijas pulkā uzņemot jaunos skolēnus un darbiniekus, atceroties Baltijas ceļa 35. gadadienu, stiprinot un atbalstot cits citu īpaša žesta veidā klātesošie tika aicināti uz mirkli sadoties rokās.
Uzrunu skolas saimei pašvaldības vārdā teica Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Zigfrīds Gora, ar dziesmām un dzejas lasījumiem uzstājās skolas talantīgie audzēkņi.
Lai piepildīts un aizraujošs gads 30 Valsts ģimnāziju skaitā ir mūsu – Madonas Valsts ģimnāzijas kolektīvam! Izturību un prieku!

AGRA VECKALNIŅA foto

03.09.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px