Tuvojoties rudenim un apkures sezonai, svarīgi zināt, kāda tā solās būt, vai kurināmais materiāls jau sagādāts un vai tas pietiks visai ziemai.
Aizvadītajā nedēļā, 20. augustā, pēc novada domes Finanšu un attīstības komitejas un tai sekojošās ārkārtas sēdes novada domes deputāti apmeklēja SIA "Madonas siltums", lai iepazītos ar situāciju uzņēmumā, SIA "Madonas siltums" pagaidu valdes loceklis Andris Balodis iezīmēja esošo situāciju.
– Šī gada galvenie uzdevumi ir ieviest visu siltumenerģijas skaitītāju attālinātu nolasīšanu, jo mēs nevaram pieņemt pareizos lēmumus, kamēr nesaprotam, kas notiek mūsu sistēmā. Šobrīd lielākā daļa skaitītāju jau ir uzstādīta. Madonas pilsēta ir prioritāte. Pēc tam skaitītājus uzstādīsim reģionos. Tikpat nozīmīgi ir nomainīt uzskaites sistēmu uz mūsdienu prasībām atbilstošu, kas integrētu visus moduļus. Kopš 1. jūlija mums ir jauna uzskaites sistēma, pilnvērtīgi darboties tā sāks ar septembri. Programmas palīdzēs ātri un veiksmīgi strādāt. Mēs reāllaikā redzam katra siltummezgla plūsmas, patēriņus, varam preventīvi un operatīvi reaģēt, ja ir radusies kāda problēma. Ir platforma "Pūce", kurā tiek ievadīti visi dati. Skaitītāji un katli jau ir savadīti, turpināsim ar siltumtrasēm, lai varam sekot līdzi visām apkopēm, remontiem un fiksēt visu, kas ar tām notiek. Savukārt, pieslēdzot jauno sistēmu "Gavits", jebkurš iedzīvotājs novadā, ieejot epakalpojumu portālā, varēs saņemt Madonas siltuma rēķinus un būs aplūkojama visa vēsture. Gada sākumā izvirzījām vēl kādu svarīgu uzdevumu – siltuma ražošanas un pārvaldes procesu pilnveidošanu, – norāda Andris Balodis. – Ir izveidots skaitītāju reģistrs. Šobrīd uzņēmumā ir kompetents siltumenerģijas ražošanas daļas vadītājs. Liels izaicinājums ir siltuma zudumu iemeslu identificēšana un novēršana. Diemžēl siltumtrases nav labākajā stāvoklī. Ir vietas, kur gadiem notiek noplūdes, un ir sarežģīti identificēt šīs vietas. Notiek nepārtraukts darbs, lai to sakārtotu. Vēl arvien izaicinājums uzņēmumā ir noturēt naudas plūsmu.
Ar 1. septembri stāsies spēkā jaunais SIA „Madonas siltums" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs 88,77 EUR/MWh
(bez PVN).
– Šis ir ļoti adekvāts tarifs, ņemot vērā tehnoloģisko līmeni un izmantojamo kurināmo. Pirmo reizi mēs Madonai siltumu nopirkām nevis uz berkubiem, bet megavatiem. To varējām īstenot, jo bija sakārtota skaitītāju saimniecība un ir pilnīga kontrole pār katlumājām. Izsludinājām iepirkumu un esam iegādājušies šķeldu uz megavatiem, līdz ar to esam noņēmuši risku par šķeldas kvalitāti. Esam pabeiguši iepirkumu par kurināmo materiālu reģionos. Ir atvērts granulu iepirkums, – pastāsta Andris Balodis. – Lielākais risks šobrīd, domājot par jauno apkures sezonu, ir siltumtīklu avārijas. Diemžēl tādas ir katru gadu, bet ļoti ceru, ka šogad nebūs siltumenerģijas pārrāvumu. Esam izvirzījuši mērķus, kas jāīsteno, un jaunajai sezonai esam gatavi.
30.08.2024.