7. augustā Rīgā pēc izcīnītas 4. vietas 2024. gada Parīzes vasaras olimpiskajās spēlēs tika sagaidīti Latvijas 3×3 basketbolisti Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis, Francis Lācis un madonietis Zigmārs Raimo.
Olimpiešus 3×3 basketbola līdzjutēji svinīgi sagaidīja Rīgas lidostā. VIP centrā sportistus sveica Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Raimonds Lazdiņš, Latvijas basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis un citi basketbola līdzjutēji.
Atgriežoties no Parīzes olimpiskajām spēlēm, sastapt novadnieku Zigmāru Raimo ar ziediem un sveicieniem no dzimtās Madonas bija ieradusies vesela delegācija: Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs, mārketinga un komunikāciju speciāliste Laura Krūmiņa, vecākais speciālists sporta jomā Māris Gailums, basketbola kluba "Madona" prezidents Māris Caunītis un Madonas Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktors Voldemārs Šmugais.
Latvijas 3×3 basketbolisti – Zigmārs Raimo, Francis Lācis, Kārlis Pauls Lasmanis un Nauris Miezis – Parīzes olimpiskajās spēlēs pēc teicami aizvadītajām priekšacīkstēm (septiņās spēlēs – septiņas uzvaras), izcīnīja vietu pusfinālā, kur bija jāsacenšas ar mājiniekiem – Francijas 3×3 komandu. Francijas komanda nodemonstrēja pavisam savādāku spēles taktiku un uzvarēja Latvijas valstsvienību ar rezultātu
21 : 14. Spēlē par trešo vietu laukumā tikās Latvijas un Lietuvas 3×3 izlases komandas. Veiksme un meistarība bija labāka kaimiņiem lietuviešiem, kuri ar rezultātu 21 : 18 uzvarēja Latvijas komandu un izcīnīja bronzas medaļas. Finālspēlē starp Francijas un Nīderlandes komandām uzvarētāju nenoskaidroja pamatlaikā, bet papildlaikā ar fantastisku divu punktu metienu grozā par olimpisko spēļu čempioniem kļuva Nīderlandes basketbola 3×3 komanda.
Basketbolisti sarunās nožēlu par palikšanu bez godalgas neslēpa, jo arī daudzi Latvijas līdzjutēji cerēja, ka Latvijas komanda izcīnīs vismaz bronzas medaļu. Tomēr, atgriežoties Rīgā, viņi jau priecājās par sanākušo atbalstītāju pulku. Daudzi mierināja, ka 4. vieta Parīzes olimpiskajās spēlēs Latvijai ir labākais panākums.
Par medaļām bija parūpējies kāds mazais atbalstītājs, kas visai komandai sarūpēja papīra medaļas ar uzrakstu "Jūs esat mūsu zelts".
– Es domāju, ka tas ir pats svarīgākais. Ja es cilvēku acīs esmu zelts, tad mēs ar večiem darām kaut ko pareizi. Tā ir galvenā uzvara, – pauda Nauris Miezis.
– Nākot ārā, es biju ļoti priecīgs, redzot visus cilvēkus, fantastisko laiku ārā. Vēl jau tās pārdomas tikai nāks. Par to visu, kas notika uz laukuma un ārpus laukuma. Par visiem tiem četriem gadiem. Jauns cikls jāsāk, – teica Kārlis Lasmanis, norādot, ka sports ir nežēlīgs, bet tāpēc jau arī tik interesants.
Zigmārs Raimo ir dzimis 1997. gadā Madonā, nodarboties ar sportu uzsācis, jau mācoties 2. klasē Madonas vidusskolā, meistarību basketbolā pilnveidojis Madonas sporta skolā, trenējoties Agņa Beķera vadībā. Pēc 9. klases beigšanas treniņus turpināja Rīgas VEF basketbola skolā. Ieguvis bakalaura grādu studijās Hawaii universitātē, kur apvienoja mācības ar basketbolu. Patlaban spēlē komandā "Rīgas zeļļi".
Zigmāra Raimo pirmais treneris Agnis Beķeris, sekojot līdzi 3×3 basketbola izlases cīņām olimpiskajās spēlēs, sacīja: – Viss ir kārtībā. Par to liecina septiņas spēles, kurās mūsējie tik pārliecinoši uzvarēja. Tad, kad bija pusfinālā jāspēlē ar frančiem, visas aizkulises varam tikai nojaust. Arī trakās tribīnes ar 5000 aurojošajiem Francijas komandas atbalstītājiem atstāja graujošu iespaidu. Spēle negāja, Latvijas komanda zaudēja. Nepaspēja nākamajai spēlei pret leišiem atkopties. Ja būtu pozitīvākas emocijas, arī spēle pret lietuviešiem būtu savādāka. Jāpārdzīvo, arī 4. vieta ir augsta, un tas ir normāli, ka gribējās ko vairāk. Kad sarunājos pa tālruni ar Zigmāru, viņam jau 8. augusta rītā bija jādodas uz nākamo turnīru. Atpūsties nesanāk, vēl Latvijas 3×3 komandai jāpiedalās Eiropas čempionātā, tāpēc novēlēju veiksmi.
Zigmārs Raimo lidostā pateicās visiem atbalstītājiem un līdzjutējiem, kas gan klātienē olimpiskajās spēlēs Parīzē, gan Latvijā pie TV ekrāniem sekoja līdzi Latvijas 3×3 komandas gaitām, gan priecājās par uzvaru septiņās pamatturnīra spēlēs, gan dalīja zaudējuma rūgtumu pusfināla spēlē un cīņā par bronzas medaļu, ko neizdevās iegūt.
Pateicoties par atbalstītāju sirsnīgo sagaidīšanu, sportisti atzina, ka pēc zaudējuma cīņā par bronzas medaļu palikuši ar tukšumu sirdī, bet sagaidītāju apsveikumi sirdi sasilda.
– No malas var spriedelēt, ka vajadzēja atdot kādu uzvaru pamatturnīrā. Bija spēles, kurās uzvaras nāca grūti – ar ASV, arī Francijas izlasi, kur galotnē mums paveicās. Ja runājam plašāk – būtu bijis vērts treniņos vēl vairāk strādāt pie lēmumu pieņemšanas ekstremālos apstākļos, tiesa, olimpisko spēļu gaisotni ikdienā imitēt nav iespējams. Un vēl – spēļu laikā vajadzēja vēl vairāk sargāt spēlētājus no spiediena, no apkārtējās jezgas, – intervijā cita starpā sacīja treneris Raimonds Feldmanis.
Olimpiešus sagaidīt ieradusies bija arī mūzikas grupa "Sudden Lights", kas 3×3 basketbolistiem veltīja visai neparastu dāvanu – ielas lampu. Mūziķi šo dāvanu skaidroja kā pateicību par gaismu, kuru basketbolisti olimpisko spēļu laikā ienesuši viņu sirdīs.
AGRA VECKALNIŅA foto
09.08.2024.