Mētrienā 2. augustā norisinājās deju kolektīvu koncerts ”Ar deju pa dzīvi līdz Polijai”, kurā piedalījās Mētrienas tautas nama VPDK “Meteņi”, Barkavas kultūras nama SDK “Klabdancis” un Preiļu kultūras nama VPDK “Talderi”, jo šie kolektīvi gatavojas braucienam uz “XI Starptautisko vasaras festivālu” Krakovā.
Mētrienas tautas nama vadītāja Anna Anita Amata vēsta: – Jau šoceturtdien dosimies uz Poliju. Šajā festivālā var piedalīties pašdarbības kolektīvi dažādās kategorijās. No Latvijas turp dosies 13 kolektīvi, kā arī festivālā būs dalībnieki no Lietuvas, Igaunijas un citām valstīm. Koncertā izdejojām tās dejas, ko dejosim Polijā, tā teikt, ģenerālmēģinājums pirms brauciena. Festivālā būs divi koncerti – sestdien un svētdien. Pirmdien jau dosimies mājās.
Lai gan norises vieta ir viena, kolektīvi dejos atsevišķi – katrs pašu sagatavotu 10 minūšu programmu. Mētrienas un Barkavas dejotāji ceļā dosies ar vienu autobusu kā viena grupa, bet divi kolektīvi. Koncerts bija vairāk plānots kā mēģinājums un sadraudzības pasākums pašiem kolektīviem, bet dejotājus pārsteidza lielais apmeklētāju pulks – bija apmēram 80 skatītāji. Notikušajā pasākumā katrs vadītājs pastāstīja par savu kolektīvu un tika izdejotas sagatavotās dejas.
Šobrīd kolektīvi jūtas gatavi dalībai festivālā un ir pozitīvi noskaņoti braucienam.
06.08.2024.