Jau pavisam drīz Aglonā sāksies Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku svinības, kuru galvenais dievkalpojums notiks 15. augustā.
Svētceļnieki un ticīgie Aglonas bazilikā tiek gaidīti jau no 11. augusta, taču lielākoties svētceļnieku grupas svētvietu sasniegs 12.-14. augustā. Braucēji savukārt kuplā skaitā Aglonā ierodas tieši uz Krusta ceļu, kas tradicionāli notiks 14. augusta vēlā vakarā, bet galvenā Svētā Mise ritēs 15. augustā pulksten 12.
Daudzas svētceļnieku grupas šobrīd jau devušās ceļā, daudzi pako koferus un ceļa somas, lai tās ņemtu plecos vai atdotu busiņa rīcībā un uz Aglonu dotos kājām.
Madonas katoļu draudzes svētceļnieki priestera Māra Ozoliņa vadībā ceļā dosies 7. augustā. Vispirms pulksten 8.30 Madonas katoļu baznīcā tiks svinēta Svētā Mise, tad visus stiprinās brokastis, un tad jau tiks uzsākts pirmais ceļa posms vairāku kilometru garumā. Mūsu svētceļnieku maršruts no Madonas šoreiz vedīs uz Saikavu, tad Degumniekiem-Gaigalavu-Viļāniem-Stabulniekiem-Kastīri-Aglonu. Svētceļojumam pieteikušies vairāk nekā 70 cilvēki, starp visiem daudz ir bērnu un jauniešu.
Ik dienas priesteris Māris Ozoliņš pieaugušajiem veltīs katehēzi, savukārt ar bērniem tai laikā darbosies māsa Inese Lietaviete un svētdienas skolas skolotāja Aija Mālniece. Svētceļojuma tēma šogad ir "Esiet kā bērni!", ar piebildi – "Lai tās kājas, kas vājas, sirds sagurusi skumst, augšāmceļas un iet!".
Svētceļojums, protams, ir atgādinājums tam, ka visi šajā dzīvē esam ceļinieki – esam ienākuši šajā pasaulē un no tās arī aiziesim. Šeit esam uz laiku, tāpēc svētceļojums ir veids, kā labāk piedzīvot to, ka Dievs cilvēkus vada, esam ceļā, kustībā un nedrīkstam savā garīgajā izaugsmē apstāties.
Uzsākot svētceļojumu, svarīgs ir nodoms, kāpēc tas tiek iets. Nereti nodoms tiek uzrakstīts uz lapiņas un kopīgā maisā pievienots krustam, kuru nesot, svētceļnieku grupa dodas ceļā.
Nodomi katram svētceļniekam var būt dažādi – vēlme tuvoties Dievam, vēlme kļūt labākam, izprast savu uzdevumu, vēlme jaunas darba vietas vai stabilas veselības ziņā. Madonas svētceļnieki parasti izlozē arī sargeņģeļus – kādu no grupas, kas īpašā veidā (ar lūgšanu, dziesmu, kādu kārumu), par konkrēto cilvēku parūpējas visa ceļa garumā. Un kāds pārsteigums un prieks valda mirklī, kad sargeņģeļu vārdi noslēgumā tiek atklāti! Svētceļojuma laikā cilvēki kļūst redzīgāki, iejūtīgāki, uzklausa un palīdz citiem grūtībās, pamana līdzās esošo. Svētceļojumā nākas piedzīvot arī pieticību, atteikšanos, kādas garīgas un fiziskas tulznas.
Ceļš, grūtību pārvarēšana, lūgšana, savstarpēja sadraudzība un sirds acis, kas paceltas uz Dievu, ir būtiskākais, ko cilvēks piedzīvo šai laikā. Aizejot galā, ir tik skaidri redzams, kā ikviens ticis pārveidots. Svētceļnieku sejas jau ir citas – skaidrākas, šķīstākas, kā nomazgātas un atjaunotas.
Ja dzīvē ir pienācis mirklis, kad šķiet, ka kaut kas ir jāsakārto, svētceļojums ir lielisks veids, kā atstāt nevajadzīgās lietas, nolikt malā darbus un doties ceļā.
06.08.2024.