Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Dienas nometne “Piedzīvojumi Aronā”

VENTS IKAUNIEKS, nometnes organizators

Autors • 01.08.2024.

Dienas nometne “Piedzīvojumi Aronā”
Burtu lielums

No 15. līdz 19. jūlijam ir aizvadīta dienas nometne “Piedzīvojumi Aronā”, kur pulcējāmies Kusas sporta zālē Aronas pagastā.

Pirmajā dienā iepazināmies, izpratām nometnes noteikumus, kā arī noskaidrojām, ko darīt dažadās situācijās.
Foto orientēšanās dažiem bija pirmā pieredze, taču visi veiksmīgi atrada meklētos punktus, iepazina nometnes apkārtni.
Pēc tam radoši pastrādājām ar nometnes dienu programmas izpratni, garšīgi paēdām pusdienas, kuras nodrošināja Madonas autoostas kafejnīca. Pēc pusdienām visi kopā apguvām iemaņas dažādu saldumu gatavošanā kopā ar pārtikas tehnoloģi Laimu Sirmo. Kopīgi gatavojot, sanāca lieliska un garšīga kūka, saldie groziņi, saldējums ar augļu un ogu dekoriem, kā arī paši gatavojām riekstiņus ar karamelizēto pienu.
Nometnes "Piedzīvojumi Aronā" otrā diena tika aizvadīta pārgājienā. Uz "Gabaliņu" mājām devāmies pa kalniem un lejām, ceļš pagāja diezgan ātri, jo nometnes organizatori bija parūpējušies par tumbiņu, un mūzika tika atskaņota pēc bērnu vēlmēm. Tas tik bija varens gājiens! "Gabaliņu" saimnieki Linda un Kaspars Blīgznas mums deva vienreizēju iespēju ielūkoties saimniecībā, ļauties skanošo trauku skaņās (Himalaju trauku skaņas), iepazīt dažādas interesantas spēles. Kad Linda vadīja nodarbību ar skanošajiem traukiem, lielākā daļa dalībnieku paspēja saldi iemigt. Pēc garšīgajām pusdienām, devāmies "Gabaliņu" mājas saimnieku spēļu burvībā. Sākumā izspēlējām kociņu spēli, tad vikingu šahu un magnētu spēli. Tālāk laiks sauca doties atpakaļ – ceļš smagāks, pāris tulznas un iešana bez apaviem, tā bija tikai daļa no piedzīvotā pārgājiena. Kopā mērķi lieliski sasniedzām, kā plānots, kopumā pa dienu nogājām 12 km 4 stundās.
Nometnes "Piedzīvojumi Aronā" trešā diena tika aizvadīta uz velosipēdiem. Ieguvām un atsvaidzinājām zināšanas par velobraukšanu, sapratām, pa kuru pusi jābrauc un kas jāievēro uz ceļa, lai būtu droši. Uzlikām ķiveres, uzvilkām vestes, pieregulējām sēdekļa augstumu velosipēdam, lai varētu braukt bez raizēm. Pirmā lielā pieturvieta – pie maizes cepējas Airas Pūces-Freijas, kura ikdienā cep maizi āra krāsnī. Nometnes dalībnieki iepazina maizes gatavošanu, un paši izcepa pa kukulītim sev, bet ar to ciemošanās nebeidzās, jo saimniece mūs gribēja mazliet paēdināt. Mēs vēl sagatavojām un izcepām trīs garšīgas picas – varen gardas sanāca. Tālāk devāmies kārtīgā braucienā uz Līdēres ezeru pa garāko ceļu. Ar grūtībām un lielu piepūli tikām līdz Līdēres ezara peldvietai, kur atveldzējāmies, un devāmies tālāk uz Kusas sporta zāli. Braucienā neiztikām bez sīkiem nobrāzumiem, bet tie netraucēja visiem pievarēt 23 km garo ceļa posmu.
Ceturtajā nometnes dienā braucām ekskursijā uz Ērgļu pusi. Pirmā pieturvieta – Odzienas auto un motormuzejs, kurā acis varējām pamielot ar senlaicīgiem auto, močiem un vēl citām interesantām lietām, piemēram, griežamie telefoni, radio bez podziņām, plašu atskaņotāji, senlaicīgie gludekļi u. c. Tālāk devāmies apskatīt Odzienas pili, kura ir daļēji atjaunota, izremontēta, lai vasarā varētu vienlaicīgi uzņemt 100 cilvēkus. Tālāk devāmies pie "Tiltiņu" saimnieka Mārča Feldberga, kur sākumā izgājām izzinošu meža taku – uzzinājām par ērcēm, latvāņiem, meža veltēm, čūskām, purviem, sēnēm un pat apspriedām atkritumu tēmu. Tālāk devāmies cept pankūkas un ēst garšīgu soļanku. Kad vēderi jau bija pilni, vajadzēja izkustēties – katrs gatavoja sev rotu, ko paņemt līdzi, pārējie tikmēr spēlēja dažādas spēles. Tālāk laiks nemanāmi sauca mūs doties prom.
Piektajā dienā visu dienu sportojām. No rīta skrējām trīs dažādas stafetes, viena bija ar futbola elementiem, otra – ar spēka un florbola elementiem un trešā – balonu spridzināšanu. Tālāk gājām ārā spēlēt skolēnbolu, kur 4 komandas sacentās savā starpā, un spēles bija ļoti spraigas un interesantas. Skolēnbola noslēgumā bērni tika pie neliela pārsteiguma. Pēc pusdienām spēlējām vairākas individuālā tipa spēles – lielā jenga, gaisa labirints, krustiņi-nullītes, trepju golfs u. c. Turpinājumā gājām spēlēt futbolu, uzvelkot līpošās vestes, gan vienā, gan otrā laukumā gāja ļoti karsti, bija arī sīvas cīņas. Pēc tam visi noskrējušies atgriezāmies sporta zālē, kur mūs gaidīja divi pūšļi. Kamēr organizatori gatavojās apbalvošanai, nometnes noslēgumam, tikmēr dalībnieki varēja palēkāt pa pūsli. Apbalvošanā katrs dalībnieks saņēma skaistu medaļu, bildīti un pārsteiguma balvu. Kā jau mūsu nometnēs pieņemts, notika arbūza salūts! Nometne noslēdzās ar ļoti sirsnīgām emocijām – super diena, super nedēļa!
Paldies māju saimniekiem, kuri mūs uzņēma, paldies par garšīgajām pusdienām un Madonas autoostas kafejnīcai (SIA "AMBA Project"). Paldies visiem, kuri palīdzēja ar savu pakalpojumu, lai nometne būtu daudzveidīgāka. Liels paldies nometnes vadītājai Ivetai Ļubovickai, nometnes palīdzei Inesei Skraustiņai un jaukajai medmāsiņai Līgai Zvirgzdiņai, arī Aronas pagasta pārvaldei par telpām un Madonas novada pašvaldībai par piešķirto līdzfinansējumu.

02.08.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px