Madonas novada dome kārtējā sēdē 27. jūnijā izskatīja jautājumu par Madonas novada pašvaldības izstāšanos no biedrības „Vidzemes tūrisma asociācija”.
Attīstības nodaļas tūrisma darba organizatore Sanita Soma informēja par pašvaldībā šī gada jūnijā saņemto biedrības „Vidzemes tūrisma asociācija" vēstuli ar lūgumu mainīt sadarbības formu, uzsverot, ka Madonas novada pašvaldība daudzus gadus ir veiksmīgi sadarbojusies daudzās jomās, galvenokārt mārketingā un dažādos projektos, un ka sadarbība uz līguma pamata turpināsies arī pēc izstāšanās no tās.
Biedrība aicina, lai nodrošinātu turpmāku efektīvu un veiksmīgu sadarbību ar pašvaldībām, valsts institūcijām, izglītības iestādēm, kuras ir biedrības biedri, precizēt savstarpējās sadarbības formu, nosakot, ka pašvaldības, valsts institūcijas turpmāk biedrībā neatrodas biedra statusā, bet tā vietā kļūst par sadarbības partneri, noslēdzot jaunu sadarbības līgumu, kurā tiek atrunātas pašvaldību, valsts institūciju tiesības un pienākumi, iesaistoties turpmākā biedrības darbībā.
Atbilstoši Publisko iepirkumu likuma regulējumam par piegādātāju izvēles kārtību gadījumos, ja starp biedrības biedriem ir pašvaldības vai valsts institūcijas, biedrībām tiek piemērota līdzvērtīga iepirkumu veikšanas kārtība kā pašvaldībām vai valsts institūcijām, kas būtiski ietekmē biedrības administratīvo un finansiālo kapacitāti.
Dome nolēma: Madonas novada pašvaldībai izstāties no biedrības „Vidzemes tūrisma asociācija", kā arī uzdot Lietvedības nodaļai lēmumu nosūtīt biedrībai „Vidzemes tūrisma asociācija".
16.07.2024.