Šovasar jau astoto reizi norisināsies vēsturisko ērģeļu svētki „Latvija — Ērģeļu zeme”.
Festivāls sāksies 5. jūlijā, un tā ietvaros paredzēta plaša programma ar koncertiem dažādās Latvijas baznīcās. Centrālo vietu Vēsturisko ērģeļu svētkos ieņems 2023. gadā restaurētās vienīgās Radziņa ērģeles Vijciemā, tāpat atjaunotā instrumenta atklāšanas koncerts Drustos un unikālais „Hammond" vēsturiskais instruments Liepājā.
5. jūlija vakarā Drustu evaņģēliski luteriskajā baznīcā plānotajam restaurēto ērģeļu un festivāla atklāšanas koncertam līdz augusta otrajai pusei sekos vēl septiņi dažādi koncerti. Koncertā Drustu baznīcā muzicēs ērģelnieks Aigars Reinis un tenors Mārtiņš Zvīgulis. 6. jūlijā notiks koncerts „Concerto barocco" Kandavas luterāņu baznīcā, 14. jūlijā Vijciema luterāņu baznīcā būs iespēja dzirdēt ģitāras un ērģeļu dialogus ērģelnieces Ilonas Birģeles un ģitārista Armanda Alkšņa izpildījumā. 28. jūlijā Valmieras Svētā Sīmaņa baznīcā skanēs „Dziesmas sirdij un priekam". Uzstāsies ērģelniece Ligita Sneibe un flautists Hokans Sundīns (Håkan Sundin, Zviedrija).
3. augustā Viļakas katoļu baznīcā „Mūzika debesīm. CD prezentācijas koncertā" tiksies Ilona Birģele un mūsu novadniece – soprāns Ilze Grēvele-Skaraine. 9. augustā Liepājas Lutera baznīcā „Hammond" ērģeles spēlēs Atis Andersons un pie ērģelēm būs Ilona Birģele. 16. augustā Ugāles luterāņu baznīcā ērģeles koncertā spēlēs Ļvivas (Ukraina) filharmonijas ērģelniece Nadija Veļičko (Надія Величко). Savāktie ziedojumi tiks izmantoti profesionālo mūziķu atbalstam Ukrainā.
23. augustā festivālu noslēgs koncerts Preiļu katoļu baznīcā. Tajā klausītājus priecēs ērģeļu duets „Riga Organum Duo".
Visos koncertos varēs dzirdēt latviešu komponistu radīto ērģeļmūziku jaundarbus, īpašu uzmanību pievēršot šī gada jubilāriem Rihardam Dubram un Jānim Lūsēnam.
Ieeja koncertos būs par ziedojumiem.
02.07.2024.