Madonas novada bibliotēkas (MNB) Konferenču zālē skatāma Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja ceļojošā izstāde “Apceļo dzimto zemi!”.
Šī izstāde piedāvā ielūkoties 1930. gadu tūrismā – kādu Madonu, tās tuvāko un tālāko apkārtni (Gaiziņu, Mārcienu, Ļaudonu, Ērgļus, Cesvaini, Lubānu u. c.) redzēja ceļotāji, kādi bija noteikumi un ieteikumi tūristiem un tūristu mītņu saimniekiem. Izstāde ir atskats uz laiku, kad Madonā bija vien kādas padsmit automašīnas. Tas ir pavisam citādāks tūrisms, nekā mūsdienās to redzam.
MNB pakalpojumu nodaļas vadītāja Līva Romanovska vēsta, ka izstādei izmantoti teksti no 1930. gadu izdevumiem tūristiem (padomi, maršruti, ieteikumi, likumi u. c.), no laikraksta „Madonas Ziņas", žurnāla „Tūrisma Biroja Apskats". Bagāta ar foto ilustrācijām, tūristu veidotiem aprakstiem un maršrutiem, šī izstāde paver jaunu skatījumu uz tūrisma jomu un tās attīstību laika gaitā.
18.06.2024.