Aizvadītās nedēļas nogalē — no 7. līdz 9. jūnijam — Madonas pilsēta svinēja savu 98. jubileju, uz krāšņiem, gardiem, jautriem un muzikāliem svētkiem aicinot ikvienu novada iedzīvotāju un viesi. Svētku programmas veidotāji bija parūpējušies par to, lai aktivitātes izbaudīt varētu kā lieli, tā mazi svinētāji. Netrūka gan lustīgu un jestru atrakciju, gan spēļu un radošu nodarbju, gan arī vēderprieku.
Madonas dzimšanas diena tika ieskandināta 7. jūnija vakarā, izskanot koncertam „Mana dona – Madona" ar Madonas novada kultūras centra amatierkolektīvu piedalīšanos. Īpašais koncerta viesis bija madonietis, operdziedātājs Jānis Apeinis. Savukārt visas dienas garumā, sākot no pulksten 11, norisinājās vairākas izzinošas un izklaidējošas aktivitātes Madonas novada bibliotēkā par tēmu, kā dzīvot, radīt un darīt zaļi, bet bērni pulksten 14 tika iepriecināti ar koncertizrādi „Čučumuiža". Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā svētku dienās visas izstādes bija aplūkojamas bez maksas, bet 7. jūnija pievakarē tika atklāta īpaša izstāde – „Madona fotogrāfu acīm". Padomāts bija arī par sporta cienītājiem – Priežu kalna āra basketbola laukumos aizritēja spraigi 3×3 basketbola mači. 8. jūnijā kupls skatītāju pulks bija ieradies uz spēli „Es mīlu Tevi, mana Madona!", kas kļuvusi par tradicionālu un gaidītu pasākumu katros pilsētas svētkos.
Priecē plašais piedāvājums
– Atbraucām nupat, sestdienās izbaudām miegu līdz pēdēji rīta stundai un braucam uz pasākumu tad, kad lielums ļaužu jau ir izklīduši. Aktivitātes ir ļoti feinas, daudzpusīgas un labi pārdomātas. Viss atrodas blakus un var ērti un ātri pāriet no vienas nodarbes pie otras. Līdz ar to nav arī drūzmas, kas parasti mēdz būt, jo parasti vecāki un bērni sanāk visur vienuviet, un veidojas burzma. Kāds vēl noklīst un tādā pūlī pat grūti atrast savējos. Ikvienā pasākumā, ko apmeklējam ar bērniem, svarīgi, lai viņi būtu paēduši (līdz ar to labā noskaņojumā un gribētu darboties piedāvātajās aktivitātēs). Mazākajam bērnam obligāti jāpaguļ diendusa, un, kad tas ir izdarīts, mēs – vecāki – varam pievērsties sev. Vakarā plānojam doties uz koncertu. Šie ir mūsu otrie Madonas pilsētas svētki – pērn piedalījāmies tajos kā dalībnieki, uzstājoties ar deju kolektīvu, līdz ar to nesanāca baudīt svētku programmu. Taču šogad varam atpūsties un priecāties par piedāvājumu, – pauda Lauma un Edijs no Mētrienas pagasta.
Uz pilsētas svētkiem ieradušies ne tikai Madonas novada iedzīvotāji, bet arī kaimiņi. Pie populārākās atrakcijas bērnu vidū – burbuļiem un putām – sastapām Daci no Gulbenes. Arī viņa ieradusies vien pirms īsa brīža, bet svētku sajūtu noķert jau ir izdevies.
– Par svētkiem priecāsimies un tos baudīsim visas dienas garumā, pamazām iesim cauri programmā piedāvātajam. Uz Madonas pilsētas svētkiem atbraucam katru gadu, un atgriežamies šeit tāpēc, ka ļoti patīk piedāvāto aktivitāšu klāsts. Te ir, ko darīt gan bērniem, gan pieaugušajiem un, salīdzinot ar Gulbenes novada svētkiem, ir daudz vairāk, ko izbaudīt. Man ļoti patīk muzikālie priekšnesumi, savukārt jaunatnei iet pie sirds lielie ziepju burbuļi un iztrakošanās putās. Ja dienas garumā pārāk nenogursim, varbūt apmeklēsim arī koncertu un pārējās aktivitātes, kas notiks vakarpusē, – sacīja Dace.
Apsveikt Madonu un tās vadību svētkos ieradās arī delegācija no Lietuvas pilsētas Anīkščiem. Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs neslēpa prieku par draudzību starp abām pilsētām ļoti daudzu gadu garumā un izteica cerību, ka nekas nemainīsies arī turpmāk.
– Šobrīd gan pilsētai ir cits mērs, kurš ļoti aktīvi vēlas ar mums sadarboties. Tikām sirsnīgi apsveikti svētkos, Lietuvas delegācija ne tikai baudīja mūsu pilsētas svētku programmu, bet cītīgi parunājām arī par darba lietām. Viņiem ļoti interesēja tas, kā mēs atbalstām uzņēmējdarbību, un apmeklēja biznesa centru. Interese tika izrādīta arī par atbalsta veidiem ģimenēm. Mums toties ļoti simpatizē tas, kā Anīkšči attīstās tūrismā un kādas stratēģijas lietuvieši izmanto tūrisma pilnveidei. Saņēmām uzaicinājumu doties uz Anīkšču dzimšanas dienu jūlijā. Pašvaldības pārstāvji noteikti turp dosies un, iespējams, arī kāds mākslinieciskais kolektīvs. Abas pilsētas viena no otras var smelties ļoti vērtīgu pieredzi. Anīkšču mērs ir ļoti sirsnīgs cilvēks, savā uzrunā viņš runāja latviski, un tika izrādīts arī prieks par svētkiem, – norādīja Agris Lungevičs.
Ģimeņu centrā „TuTi" divu stundu garumā bija iespēja baudīt sirsnīgu un siltām sajūtām piepildītu atmosfēru kopā ar ukraiņiem, klausoties dziesminieces Vitas Krūmiņas vadītās jauniešu grupas koncertu un baudot gardu, latviešu saimnieču gatavotu boršču pēc ukraiņu receptes.
Svētki izdevās kā iecerēts
Madonas novada kultūras centra vadītāja Ilze Šulce, atskatoties uz aizvadītajiem svētkiem, „Staram" neslēpa: – Manuprāt, svētki bija skaisti, tajos iesaistījās ļoti daudzi madonieši un arī pilsētas viesi. Tie svētki, kurus rīko visi kopā, vienmēr izdodas. Personīgi man ļoti patika svētku koncerts „Mana dona – Madona". Mūsu pilsēta ir maza, bet tai ir savs šarms un stāsts, un katram, kas dzīvo šajā pilsētā, ir savas sajūtas. Nākamās dienas koncertā uzstājās dažādi mākslinieki, par to katrs varēja spriest un vērtēt pēc savas gaumes un interesēm. Arī viss pārējais izklaides piedāvājums bija baudāms un piemērots ikvienam. Lai svētki notiktu, tika ieguldīts ļoti liels darbs, un ir prieks, ka cilvēki to novērtē. Arī drošības pasākumu organizēšana prasīja ieguldījumu – kārtību uzturēja gan Zemessardze, gan pašvaldības un Valsts policija. Ir grūti pateikt, cik cilvēki apmeklēja svētkus, bet aprēķinot tie varētu būt ap 10 000. Svētku programmā bija gan tradicionālas aktivitātes, gan arī kāds jaunums, piemēram, „Ķēķa āķis" ar saimniecēm Silviju Čurksti un Antru Gotlaufu.
Kopā ar kultūras centru plānošanā līdzdarbojās arī novada pašvaldības Attīstības nodaļa, tāpat mūsu ģimenes, tuvinieki un citi savējie. Svētku īstenošanā iesaistījās tik daudzi, ka visus nemaz nav iespējams uzskaitīt. Paldies visiem, kas bija kopā ar mums un rūpējās par to, lai svētki izdotos! Tas bija kārtīgs maratons!
Par svētkiem pozitīvi izteicās arī Madonas apvienības pārvaldes vadītājs Guntis Ķeveris – viņš priecājās, ka Madonas dzimšanas diena vienkopus pulcēja tik daudz cilvēku. Svētki aizvadīti bez starpgadījumiem, pateicoties drošības dienestu kvalitatīvajam darbam.
11.06.2024.