Vasara ir nepilna rokas stiepiena attālumā, zāle arvien zaļāka, un ziedi krāšņāki, bet ne tikai tie mūs iepriecina ar savu košumu.
To paveica arī Lubānas Mākslas skolas pieaugušo gleznu izstāde, kas tika atklāta 5. maijā vīnotavas pagalmā. Pasākums deva iespēju bez maksas apskatīt gleznas, katru ar savu raksturu, iepazīt to autorus un ieraudzīt, kāds katram no viņiem ir rokraksts un mākslas izpausme. Pasākums veidoja sapratni par to, kas ir māksla, cik subjektīva tā ir, un izstādi apmeklēja daudzveidīga auditorija.
Gleznu autori mēnešu garumā strādāja pie savu prasmju un tehnikas izkopšanas, un darbus īstenot viņiem palīdzēja pasniedzēja, Lubānas Mākslas skolas absolvente Inese Krēsliņa, kuras talants atspoguļojās gan citu, gan viņas pašas mākslas darbā un nepalika neievērots. Izstādes atklāšanā varēja satikt un aprunāties ar gleznu autoriem, un ne viens vien šo iespēju izmantoja, lai labāk izprastu autoru domu. Pāris gleznas izstādes norises laikā tika arī pārdotas.
Tie, kuriem nepietika ar saules karstajiem stariem vien, izbaudīja izstādes laikā pasniegto zupu, bet citi – atspirdzinošus dzērienus un, protams, Lubānas vīnotavas vīnu. Pēc gleznu un ēdiena baudīšanas ar skaistām balsīm apmeklētājus priecēja duets "Divi krasti".
28.05.2024.