Varakļānu vidusskolas 12. klases skolnieces Laura Seile un Simona Pastare kopā ar palīgiem, ieguldot lielu darbu, ir realizējušas projekta darbu un labiekārtojušas un atjaunojušas Siliņu. Varakļānos nu ir vēl viena skaisti sakopta vieta, kur atpūsties un priecāties.
Mērķis tika īstenots ar Varakļānu novada domes un pilsētas jauniešu atbalstu.
– Varakļānu vidusskolā, uzsākot 12. klasi, ir mācību priekšmets "Projekta darbs". Mēs ar Lauru zinājām, ka vēlamies realizēt kaut ko paliekošu. Sākotnēji bija dažādas idejas, kuru vietu Varakļānos labiekārtot, bet, aprunājoties ar novada domes pārstāvjiem, sapratām, ka Vecais Siliņš būtu ideālā vieta, – pastāsta Simona Pastare. – Tā ir patiešām ļoti laba vieta novadā. Tur līdz šim nekā īpaša nebija, līdz ar to vēlējāmies to labiekārtot par jauku atpūtas vietu.
Jaunietes ieguldījušas pamatīgu darbu, lai Varakļānos būtu vēl viena skaista vieta.
– Līdz mērķa realizēšanai pagāja diezgan ilgs laiks. Septembra beigās nopietni pievērsāmies projekta darbam. Ziema pagāja, plānojot, rīkojot skiču konkursu un citas aktivitātes. Praktiskajai daļai pievērsāmies aprīlī, bet 11. maijā aicinājām visus atbalstītājus un palīgus, lai labiekārtotu Siliņu, – atceras jauniete. – Projekta darba ietvaros kopīgiem spēkiem izveidojām sešus soliņus un uzrakstu. Klasesbiedri palīdzēja izveidot soliņus, jo mums bija tikai materiāls, bet bija nepieciešams uztaisīt pašus soliņus. Labāko skiču autori, kas bija mūsu pašu jaunieši, tos krāsoja, radot skaistus mākslas darbus. Varakļānos patiešām ir aktīvi jaunieši, kuri labprāt iesaistās un līdzdarbojas. Mums rūp sava dzimtā vieta. Ir jāteic liels paldies Varakļānu novada pašvaldībai par atbalstu un materiālu nodrošināšanu. Varakļānu iedzīvotāji ziedoja krāsas, lai mēs varētu radoši izpausties. Siliņa atklāšanas dienā par pārsteigumiem bija parūpējusies kafejnīca "Grāmatnīca". Paldies ikvienam, kas atnāca, līdzdarbojās un atbalstīja mūs!
17.05.2024.