Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Sakopj memoriālā muzeja „Meņģeļi” liepu aleju

ZANE BIKOVSKA

Autors • 13.05.2024.

Sakopj memoriālā muzeja „Meņģeļi” liepu aleju
Burtu lielums

Sakoptā vidē ir patīkami dzīvot — tieši tāpēc, sākoties pavasarim, mēs labiekārtojam mājas, dārzus, sev tuvas un mīļas vietas. Arī brāļu Jurjānu memoriālajā muzejā „Meņģeļi” maijs sācies rosīgi un ar jaunu elpu — aizvadīta ikgadējā muzeja teritorijas sakopšanas talka.

– Ikgadējā pavasara talkošana „Meņģeļos" notiek jau sen, ik gadu sakopjot kādu stūrīti no plašās teritorijas un padarot muzeja apkārtni tīrāku, skaistāku, sakoptāku. Mums ir ļoti liela teritorija, tādēļ ik reizi pārmaiņas piedzīvo daļiņa no tās. Šogad pie mums ieradās Ērgļu vidusskolas 8. klases bērni, un kopā mežziņiem un muzeja draugiem trīsdesmit divu cilvēku lielā kompānija čakli un cītīgi strādāja, sakopjot zīmīgu vietu – daļu no liepu alejas, kurā 1998. gada koru saieta laikā katrs koris iestādīja alejā savu liepiņu. Šogad to attīrījām no zariem, padarījām to skaistāku. Jau vairākus gadus pie mums brauc viena un tā pati klase, aktīvi piedaloties talkā, un jau savlaicīgi zvana, jautājot, vai var braukt palīgos. Protams, jebkurš cits interesents un muzeja draugs arī var ierasties, jo darba rokas vienmēr noder. Kā jau sacīju, muzeja teritorija ir ļoti liela, tāpēc katrs palīgs tiek laipni gaidīts, – stāsta „Meņģeļu" vadītāja Ieva Vilnīte.
Pagājušajā gadā talkas ietvaros tika sakopta nogāze pašā ceļa malā, lai pavērtos skaistāks skats uz ezera apkārtni.
– Katru gadu cenšamies izzāģēt krūmus, attīrīt teritorijas. Vienā gadā strādājām kalnā piekrastes zonā, pa maziem laukumiem ik gadu attīrot daļiņu muzeja teritorijas. Krūmi gan saaug ļoti ātri, un pēc četriem pieciem gadiem atkal varam sākt kopt visu no jauna. Pagājušajā piektdienā atklājām muzeja 34. vasaras darba sezonu, un līdz šim ciemos ir bijušas jau vairākas ekskursantu grupas, papildus piedāvājam iekurināt arī dūmu pirtiņu. Cilvēkiem interesē pie mums atbraukt, ekskursijas tiek pieteiktas, un tas arī ļoti priecē. Tuvākais pasākums būs šo sestdien – Muzeju nakts, un jācer uz to, ka sezona visā tās garumā būs tikpat ražīga, cik iesākusies. Jāteic gan, ka katra sezona ir atšķirīga, bet vienmēr tā ir bagāta ar interesantiem notikumiem un tiek sastapti dažādi cilvēki, kas padara darbošanos šeit dažādu un tikpat interesantu. Muzeju nakts ietvaros šeit notiks brīnišķīgs koncerts – uzstāsies baritons Nauris Indzeris, bet klavieres spēlēs Helēna Laukmane. Tas būs dzejas un mūzikas vakars, kas „Meņģeļiem", manuprāt, ļoti piestāv, – atklāj Ieva Vilnīte.

14.05.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px