Lai nodrošinātu klientiem kvalitatīvus pakalpojumus pieaugošā mobilo datu pārraides patēriņa apstākļos, LMT no 13. maija Madonas un Gulbenes novadā slēgs morāli un tehniski novecojušo 3G tehnoloģiju.
Viedtālruņu lietotājiem tas pavērs iespēju pilnvērtīgāk izmantot 4G un 5G tehnoloģijas, bet "podziņu" telefoni turpinās darboties 2G tehnoloģijā.
Šobrīd līdzās jaunākās paaudzes 4G un 5G datu pārraides tehnoloģijām LMT uztur arī novecojušo 3G tehnoloģiju, ko klienti izmanto arvien retāk. Ņemot vērā, ka 4G un 5G spēj pārraidīt ievērojami vairāk datu, nodrošināt augstāku pakalpojumu kvalitāti un daudz efektīvāk izmantot frekvenču resursus, LMT pieņēmis lēmumu visā Latvijā pakāpeniski slēgt 3G tehnoloģiju, lai atbrīvotu frekvences jaunajam augstas veiktspējas 5G tīklam un paplašinātu 4G tīklu. Šāds tehnoloģiju nomaiņas process notiek visā pasaulē, un jau vairāk nekā 150 mobilo sakaru operatoru slēguši vai tuvākajos gados plāno slēgt 3G tehnoloģiju: pagājušajā gadā 3G tehnoloģija tika slēgta arī Zviedrijā, Somijā un Igaunijā, Lietuvā tā slēgta jau 2022. gadā, bet Norvēģijā – 2021. gadā. 2023. gada rudenī LMT slēdza 3G tīklu Kurzemē, bet šī gada pavasarī Daugavpilī, Aizkraukles, Augšdaugavas, Bauskas, Jelgavas, Jēkabpils, Krāslavas, Līvānu, Preiļu, Rēzeknes un Varakļānu novadā.
LMT jau laikus ir apziņojis visus klientus, kurus tehnoloģiju maiņa varētu skart, tomēr ikviens, ieejot vietnē Mans LMT, var uzzināt, vai ir jāveic kādas darbības. Plašāka informācija par tehnoloģiju attīstības un nomaiņas procesu pieejama LMT klientu centros un vietnē https://lmt.lv/3g.
10.05.2024.