Ar 1. septembri vispārējās un profesionālās izglītības iestāžu pedagogiem par 60 latiem tiek palielināts atalgojums par vienu darba algas likmi.
To paredz Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) programma "Izglītības attīstības pamatnostādnes 2007.-2013. gadam", ko šā gada 4. augustā izskatīja Ministru kabinets.
Darba samaksu ar 1. septembri plānots palielināt vairāk nekā
50 000 izglītības sistēmā nodarbināto pedagogu.
Valdība nolēma, ka šā gada budžeta ietvaros pedagogi algas paaugstinājumu saņems, taču par iespējām saglabāt šādas algas arī nākamgad vēl tiks diskutēts, lemjot par nākamā gada valsts budžetu.
IZM, izvērtējot izglītības iestāžu vadītāju vietnieku darba pienākumus un samaksu par vienu darba stundu, kas patlaban ir zemāka nekā pedagogiem, izglītības iestāžu vadītāju vietnieku algas plāno paaugstināt vidēji par 152 latiem. Šos papildu izdevumus paredzēts segt no līdzekļu ietaupījuma, kas varētu rasties, samazinoties izglītojamo skaitam valsts un pašvaldību vispārējās izglītības iestādes klasēs. Augstskolu pedagogu darba samaksa tiks paaugstināta vidēji par 13% attiecībā pret pagājušā gada vidējo darba samaksu.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS