19. aprīlī Madonas novada un Bobrinecas pilsētas (Ukraina) pārstāvji tikās tiešsaistē, lai pārrunātu jautājumus, kas saistīti ar abu pašvaldību turpmāko sadarbību.
Kā zināms, pērn, 3. jūnijā Madonas pilsētas svētku ietvaros pie mums viesojoties Bobrinecas pilsētas pārstāvjiem – mēram Leonīdam Kravčenko ( ) un mēra vietniekam Jevgēnijam Kuļikam ( ) -, tika parakstīts divpusējs sadarbības līgums. Jau pirms līguma parakstīšanas Madonas novada pašvaldība Bobrinecai kopā ar iedzīvotāju ziedotajām lietām bija aizsūtījusi gāzes apkures katlu, bet pēc līguma parakstīšanas sadarbība un palīdzības sūtījumi nav apsīkuši. Pagājušā gada oktobrī uz Polijas-Ukrainas robežu devās Madonas novada palīdzības konvojs – autobuss (45 pasažieru vietas), kas līdzi veda arī par Madonas novada iedzīvotāju ziedotajiem 1400 eiro iegādātos trīs strāvas ģeneratorus, kā arī Madonas un Valmieras novadu iedzīvotāju un Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Madonas komitejas dāvātās mantas (pārtika, apģērbs, ierakumu sveces u. c.), un divas vieglās automašīnas (pašvaldības un privāta ziedotāja).
Arī 19. aprīlī, sarunā piedaloties Jevgēnijam Kuļikam, Madonas novada pašvaldības izpilddirektoram Uģim Fjodorovam, domes deputātam Andrim Dombrovskim un sabiedrisko attiecību speciālistam Egilam Kazakevičam, tika pārrunāta nākamā palīdzības sūtījuma komplektēšana un loģistika. Madonas novada pašvaldība šobrīd izskata iespēju Ukrainas pusei nodot divus transporta līdzekļus, kā arī ir iniciatīva no privāta ziedotāja dāvāt Ukrainas bruņotajiem spēkiem auto kravas pārvadāšanai.
Bobrinecas mēra vietnieks Jevgēnijs Kuļiks tikšanās laikā pateicās Madonas novada pašvaldībai un iedzīvotājiem par sniegto palīdzību un akcentēja, ka gan transports, gan ģeneratori, kas palīdzēja nodrošināt elektroapgādi pašvaldības iestādēm, ir bijis neatsverams atbalsts, jo īpaši aukstajos ziemas mēnešos. Taču, kā zināms, Krievijas agresija pret Ukrainu neapsīkst, un arī šobrīd katru dienu valsts iedzīvotāji spiesti dzīvot kara apstākļos.
– Sabiedrība mainās. Cilvēki pierod pie lietām, pie kurām nebūtu jāpierod. Nāve, trauksmes sirēnas, bērnu slēpšanās patvēruma vietās. Arī šodien apglabāsim Bobrinecas karavīru. Diemžēl tā ir mūsu ikdiena. Par laimi, raķetes līdz šim mums ir lidojušas pāri, nenodarot lielus postījumus pilsētai, taču katru reizi ir jāmeklē patvērums, bērniem ir jāslēpjas. Ir izjaukts ierastais dzīves ritms, – dzīvi Bobrinecā kara apstākļos iezīmēja Jevgēnijs Kuļiks.
Ar bērnu uzturēšanās apstākļiem sporta zālēs un citos objektos, kur gaisa trauksmes laikā patveras iedzīvotāji, bija saistīts nākamais sadarbības partneru lūgums pēc palīdzības. Bērni bieži vien spiesti gulēt uz cietām, aukstām betona grīdām, tādēļ Bobrinecas pārstāvji aicināja Madonas novadu palīdzēt iegādāties pielāgotu grīdas segumu, kas novērstu šīs problēmas. Vienlaikus problēmas sagādā arī telpu ventilēšana, jo, ilgāku laiku telpās uzturoties lielam skaitam cilvēku, strauji pasliktinās gaisa kvalitāte un vērojams skābekļa trūkums, tādēļ nepieciešams uzstādīt labāku ventilācijas sistēmu. Madonas novada pašvaldība jau drīzumā plāno vērsties pie sabiedrības ar uzsaukumu, aicinot ziedot līdzekļus minētā aprīkojuma un iekārtu iegādei.
Domājot par Bobrinecas bērniem, kuriem tik ļoti nepieciešams kaut uz mirkli aizmirst kara šausmas, abi sadarbības partneri arī pārrunāja jautājumus, kas saistīti ar augustā ieplānotās vasaras nometnes rīkošanu, kurā piedalītos Bobrinecas un Madonas bērni un jaunieši.
Vēlot Ukrainai drīzu uzvaru, arī turpmāk informēsim par aktivitātēm Madonas un Bobrinecas sadarbībā.
23.04.2024.