— Vai jūs ietekmē strauji mainīgie laikapstākļi — te silts, te auksts?
Maija no Degumniekiem:
– Vēl jau par agru kaut ko stādīt, ja jau ir tik mainīgs laiks un vēl jau ir tikai aprīlis. Taču tiem ir jāpiemērojas, jāģērbjas siltāk, jo, kā saka – nav sliktu laikapstākļu, ir nepiemērots apģērbs. Protams, labāk, lai mīnus 20 grādi ir ziemā, bet pavasaris ir silts.
Andris no Virānes:
– Man labāk patīk silts laiks, bet lai nav pārāk karsti. Mums ir divi dārzi, bet tajos pagaidām neko neesam stādījuši, arī zeme vēl ir jāuzar. Audzējam kartupeļus, bietes, burkānus un citus dārzeņus. Kartupeļus stādīsim maijā, kad ziedēs ābeles. Arī gubu mākoņiem jābūt, tad tie augot lielāki. To saka arī māte.
Irēna no Meirāniem:
– Šo to esmu iestādījusi siltumnīcā. Pati audzēju arī stādus un turu tos verandā. Ņemot vērā auksto pavasari, ārā, protams, vēl neko neesmu ne stādījusi, ne sējusi. Ļoti gaidu silto laiku, pa lauku taču gribas šiverēties, bet ir nedaudz jāpaciešas.
Maksims no Ozoliem:
– Ar dārzeņu audzēšanu nenodarbojos, līdz ar to laikapstākļi pavasarī, ja nav stādījumu, tik ļoti neietekmē. Taču, protams, gribas siltāku laiku un lai vismaz vairs nav sala un sniega.
23.04.2024.