Kad nākas saskarties ar veselības problēmām, visbiežāk bez mediķu palīdzības iztikt nevar. Viņi mūsu fiziskās un līdz ar to arī emocionālās labsajūtas sakārtošanā paveic daudz. Tas ir jānovērtē un jāmāk pateikt „Paldies!”. 12. maijā tiks atzīmēta starptautiskā Māsu diena, tādēļ Madonas slimnīca aicina ikvienu novada bērnudārza audzēkni un arī tos bērnus, kuri šīs iestādes neapmeklē, piedalīties apsveikumu veidošanā, uzzīmējot sveicienu māsiņām, ārstiem un citiem medicīnas darbiniekiem.
– Plašāku izstādi ar zīmējumiem līdz šim neesam veidojuši. Bērnu nodaļas darbinieces šad tad saglabā bērnu zīmējumus, kuri ārstēšanās laikā tos uzzīmē un atstāj. Tagad radās doma par pastāvīgu izstādi, dažas māmiņas jau man zvanīja un izrādīja interesi. Piedalīties zīmējumu veidošanā var jebkurš bērniņš – gan tāds, kurš apmeklē bērnudārzu, gan tāds, kurš mācās mājās. Nav tā, ka iesūtīt zīmējumus var tikai pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi. Pārsvarā koncentrējamies uz pirmsskolas vecuma bērniem, bet, ja zīmējumus iesūtīs arī vecāki bērni, es nevienu no tiem nenoraidīšu – ar prieku tiks pieņemti visi. Audzinātājas no „Priedītes" man arī teica, ka bērniem noorganizēs tādu kā mācību stundu, kuras laikā pastāstīs, kas ir medicīna, un izzinošā veidā palīdzēs tapt zīmējumiem. Tos jāveido uz A4 formāta lapām. Tā kā 12. maijā tiks atzīmēta Māsu diena, bet jūnijā būs Mediķu diena, visus bērnu veidotos zīmējumus izstādes formā būs iespējams apskatīt no 10. maija līdz pat jūlija sākumam, – informē medicīniskās dokumentācijas un informācijas apstrādes speciāliste Signita Stiprā.
Zīmējumus viņa gaida līdz 8. maijam, tos var atstāt slimnīcas administrācijā pie sekretāres vai nodot reģistratūrā uz Signitas Stiprās vārda. Ja ir kādi jautājumi vai neskaidrības, var zvanīt viņai uz numuru 22474965. Pirms zīmējumu nogādāšanas, lūgums sazināties ar Signitu.
– Lūgums zīmējumam otrā pusē norādīt autora vārdu un vecumu. Ja bērniņš apmeklē kādu bērnudārzu, jāuzraksta arī tā nosaukums. Tieši šādu uzsaukumu Madonas slimnīca veido pirmo reizi. Saprotu, ka līdzīgas aktivitātes norisinājušās Rīgas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā un citās lielajās ārstniecības iestādēs. Līdz ar to nolēmām, ka šādā veidā varētu iepriecināt arī savus mediķus. Pirms diviem gadiem sākām aktīvi veidot „Drosmes kastes", kad bērni tika aicināti Ziemassvētkos slimojošajiem bērniņiem veidot svētku kartiņas. Zīmējumi izdevās ļoti jauki – bērni tik tiešām bija piedomājuši pie tā, kā Ziemassvētku laikā iepriecināt tos, kuri ārstējās, – atminas Signita.
Viņa piebilst – zīmējumus un apsveikumus bērni var veidot un sūtīt uz slimnīcu jebkurā laikā – tiem nav jābūt saistītiem tikai ar Māsu vai Mediķu dienu. Ja ir vēlēšanās atsūtīt sveicienu slimnīcas kolektīvam vai kādam konkrētam ārstam, to var droši darīt, kad vien sirds kāro. Galvenais, lai darbiņi nav anonīmi. Signita Stiprā norāda – svarīga ir arī atgriezeniskā saite, jo ikviens slimnīcas darbinieks savu darbu dara no sirds, un bērnu iesūtītie zīmējumi mediķus gan iepriecinās, gan ļaus viņiem justies novērtētiem.
23.04.2024.