12. aprīlī Madonas pilsētas vidusskolā noslēdzās šī mācību gada “tīklošanās” pasākumi Madonas, Varakļānu un Dienvidkurzemes novadu datorikas skolotājiem.
Visa mācību gada garumā reizi mēnesī tikāmies attālināti. Pirmdienas vakari bija veltīti tiešsaistes kursiem par pamatskolas datorikas mācību priekšmeta tematiem un uzdevumu risināšanas praktikumiem, kas saistīti ar programmēšanas jautājumiem.
Rīts sākās ar izglītojošu ekskursiju pa Madonas pilsētu gida pavadībā. Vēlāk ceļš veda uz Madonas pilsētas vidusskolu, kur viesiem bija iespēja apmeklēt divas datorikas un bioloģijas stundas. Skolotāji mācību stundās varēja vērot, kā skolēni izvirza stundu sasniedzamo rezultātu un dokumentē pašvadītu mācīšanos, novērtējot savu darbu mācību stundā.
Pēc atklāto stundu vērošanas skolotāji atzina, ka dienas laikā redzētais un dzirdētais viņus ir iedvesmojis un bagātinājis. Datorikas skolotāji guva ieskatu renovētajā izglītības iestādē un priecājās par dažādajiem tehniskajiem risinājumiem un estētisko noformējumu, kuru veido arī paši skolēni.
Šajā dienā arī noslēdzās starpnovadu konkurss "Veiklie pirkstiņi", kur skolēni vingrinājās un sacentās, lai uzlabotu prasmi darbā ar tastatūru. Skolēniem un kolēģiem bija neviltots prieks par paveikto un rezultātiem.
Piektdienas pēcpusdienas kopīgajā klātienes seminārā tika pārrunāts temats par summatīvo vērtēšanu jeb skolēnu snieguma novērtēšanu. Kā pedagogs novērtē un dokumentē skolēna mācīšanās rezultātus attiecībā pret plānotajiem sasniedzamajiem rezultātiem mācīšanās posma noslēgumā, piemēram, temata, mācību gada vai posma noslēgumā.
Kopīgi tika nolemts, ka šāda "tīklošanās" – ikmēneša sadarbība – turpināsies arī nākamajā mācību gadā, lai, apvienojot prasmes un zināšanas, kopīgi mācītos.
19.04.2024.