— Kādas ir jūsu domas par ārlietu ministra maiņu?
Madoniete Valda:
– Tas, ka Krišjānim Kariņam bija jāatkāpjas, ir skaidrs. Turklāt viņam tas bija jādara daudz agrāk, jo šajā situācijā ārlietu ministrs ir noteikti jāmaina. Diezgan pozitīvi vērtēju premjeres virzīto diplomātes Baibas Bražes kandidatūru šim amatam.
Guntis no Ozoliem Liezērē:
– Krišjānim Kariņam noteikti vajadzēja demisionēt. Nesaprotami, kāpēc viņš tik ilgi vilcinājās. Tas, ka tagad tiek virzīta Baiba Braže, ir ļoti labi, es pat teiktu – ideāli. Ļoti pārdomātas atbildes intervijās, ļoti nosvērta diplomāte. Taču gan jau drīz ievilks „Jaunajā Vienotībā".
Madonietis Juris:
– Es tajā politikā iekšā īsti nelienu, tāpēc grūti kaut ko komentēt, bet, protams, Kariņam šis amats bija jāatstāj. Grūti arī spriest, kāda būs Baiba Braže kā ārlietu ministre, ja Saeima apstiprinās viņu šajā amatā. Arī tas, cik ilgi viņa paliks ārpus partijām, ir tikai laika jautājums.
Madoniete Laila:
– Es tik ļoti ārlietu ministra nomaiņai līdzi nesekoju, bet droši vien Kariņam pēc visiem tiem skandāliem vajadzēja atkāpties. Taču – kuram būtu jāuztic šī amata pienākumi – nemācēšu pateikt.
16.04.2024.