— Vai, jūsuprāt, valstij vajadzētu līdzfinansēt zobārstniecības pakalpojumus?
Madoniete Indra:
– Es jau par to priecātos, bet neesmu pārliecināta, vai to vajag, vai valsts to var atļauties, jo robu, ko nepieciešams aizlāpīt, taču ir daudz. Turklāt, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, daļu izdevumu par zobu labošanu var atgūt jau tagad.
Madoniete Dzintra:
– Ejot pie zobārsta, jārēķinās, ka par pakalpojumu būs jāmaksā diezgan daudz, tāpēc valsts atbalsts arī pieaugušajiem lieti noderētu. Daudziem līdzfinansējumu būtu svarīgi saņemt uzreiz, nevis pēc gada, iesniedzot ienākumu deklarāciju. Labi, ka vismaz bērni tiek atbalstīti.
Madoniete Natālija:
– Zobārstniecības pakalpojumi ir ļoti dārgi, un diemžēl ne visi to var atļauties, līdz ar to daudzi pie zobārsta aiziet novēloti. Būtu labi, ja zobārstniecības pakalpojumus arī pieaugušajiem līdzfinansētu valsts. Varbūt varētu segt pusi izdevumu vai 30 procentus.
Madoniete Ligita:
– Droši vien, ka to vajadzētu darīt, jo zobārstniecība ir viens no dārgākajiem pakalpojumiem, it īpaši šāds atbalsts būtu nepieciešams jauniešiem. Būtu labi, ja valsts iespēju robežās to finansētu.
09.04.2024.