— Vai jūs, sākoties pavasarim, esat vakcinējušies pret ērču encefalītu?
Veronika no Murmastienes:
– Pret ērcēm esmu jau sapotējusies, jo eju taču uz purvu dzērvenēs, uz mežu – mellenēs. Man vispār patīk baudīt mežu, atpūsties dabā. Potējos regulāri ik pēc 3 gadiem, jo tad varu justies droši. Manuprāt, ja daudz uzturas laukā, tad ir jāpotējas obligāti.
Īve no Sauleskalna:
– Tagad kādu laiku neesmu potējusies, bet droši vien būtu jāpotējas no jauna, jo vasarā diezgan bieži orientējamies. Taču vienmēr, gan iznākot no meža, gan atgriežoties mājās, kārtīgi izpurinām drēbes. Noteikti būtu jāpotējas tiem, kuriem darbs ir saistīts ar mežu.
Madoniete Ināra:
– Es par to šopavasar vēl neesmu domājusi. Turklāt arī mežā nesanāk būt, tāpēc domāju, ka man tas nav tik aktuāli. Arī ērces nekad nav piesūkušās. Taču, protams, tiem, kas daudz uzturas brīvā dabā vai strādā mežā, labāk ir sapotēties.
Andrejs no Praulienas:
– Esmu potējies un to daru regulāri – tad, kad ir jāveic revakcinācija. Ir bijuši gadījumi, kad ir piesūkusies arī kāda ērce, bet viss beidzies veiksmīgi.
02.04.2024.