Ar masu starta distanci brīvajā stilā aizvadītajā svētdienā “Smeceres sila” trasē Madonā noslēdzās 2024. gada Latvijas čempionāts distanču slēpošanā. Organizatori un “Smeceres sila” komanda bija parūpējusies, lai siltos un pavasarīgos laikap-stākļos, kad sniegs intensīvi kūst, kaut saīsinātas, būtu sagatavotas trases ar sniegu.
15. un 17. martā Madonā sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" norisinājās Latvijas čempionāta noslēdzošais – trešais posms distanču slēpošanā. Tās bija aizejošās ziemas beidzamās sacensības, kur noskaidroja uzvarētājus komandu sprintā un garajās distancēs.
Pasākumu rīkoja Latvijas Slēpošanas federācija sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību.
Šīs ziemas sezonas Latvijas mēroga sacensību noslēgums jau regulāri tiek plānots Madonā, ko dēvē par Ziemas galvaspilsētu, jo "Smeceres sila" trasē visilgāk pieturas sniegs. Tas ir būtiski sacensību norisei, jo daudzviet Latvijā marts iestājās ar pavasarīgu laiku, arī lietu, kad sniegs strauji kūst. Arī Madonā pavasara tuvums jūtams, bet iepriekš, saražojot mākslīgo sniegu, bija ieguldīts darbs, lai sniegs sacensībām "Smeceres sila" trasē pietiktu. Saīsinot garās distances, slēpošanas trases 1,5 km garumā bija baltas, kaut apkārt, dabā, jau sniegs nokusis. Ziemas sezonas noslēguma sacensības norisinājās, visiem – vienādi ap-stākļi.
Veicot programmā izmaiņas, neierasti – piektdien, 15. martā, – notika Latvijas čempionāta distanču slēpošanā komandu sprints brīvajā stilā, kur kārtējo reizi sevi apliecināja Madonas sportisti. Šajā sezonā vīriešiem pirmajā Latvijas čempionāta posmā abas dienas uzvarēja novadnieks Raimo Vīgants, kurš noslēdzošajā trešajā posmā nepiedalījās.
Vīriešiem komandu sprintā uzvarēja madonieši Lauris Kaparkalējs un Silvestrs Švauksts no komandas "ALL‑ROUND Ski Team Madona", bet sievietēm ātrākās bija madonietes Kitija Auziņa un Linda Kaparkalēja.
Svētdien, 17. martā, vīriešiem veicot 15 km distanci brīvajā stilā ar masu startu, pārliecinoši uzvarēja madonietis Lauris Kaparkalējs, bet sievietēm pēc 9 km slēpojuma līdere bija junioru biatloniste Elza Bleidele no Cēsīm.
Šī gada Latvijas čempionāta pirmais posms distanču slēpošanā norisinājās janvāra otrajā pusē Priekuļos Olimpiskā centra "Cēsis" kompleksā, kad slēpotāji mērojās spēkiem vidējā distancē klasiskajā solī un slidsolī. Otrais posms norisinājās 25. februārī Siguldā, noskaidrojot ātrākos sprinterus, bet 2. martā Madonā sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" dalībnieki sacentās stafetē.
Latvijas čempionāta noslēdzošajā posmā kārtējo reizi varējām lepoties ar Madonas BJSS audzēkņiem, kas veiksmīgi konkurē ar Alūksnes, Cēsu, Gulbenes, Krāslavas, Talsu un sporta skolas "Arkādija" slēpotājiem.
Arī šoreiz komandu sprintā S18 grupā uzvaru izcīnīja Madara Veckalniņa un gados jaunākā Dārta Šķēle, S16 grupā – Alise Plāte un Lāsma Marta Beķere, S14 grupā – Liene Riekstiņa un Sabīne Grudule. Otro vietu V16 grupā ieņēma Ginters Bērziņš un Alekss Škaļikovs, S16 grupā – Luīze Miglone un Helēna Roštoka, V14 grupā – Ervīns Kūlītis un Aivo Edgars Asaris. Veicot 15 km garo distanci, Latvijas čempiona titulu vīriešiem apliecināja Lauris Kaparkalējs, V20 grupā – Silvestrs Švauksts, S18 grupā – Linda Kaparkalēja. Otro vietu V18 grupā ieguva orientierists Ritvars Ļepeškins, trešajā vietā ierindojās biatloniste Madara Veckalniņa S18 grupā. Arī jaunākajā – V12 – grupā 1. un 2. vietā attiecīgi finišēja Maksims Ščitovs un Edvards Kramerovskis.
Madonas BJSS distanču slēpošanas nodaļas vadītājs, treneris Dainis Vuškāns, vērtējot pagājušās ziemas sezonu, raksturoja, ka tā bija ļoti gara un aktīva: – Piedalījāmies visos Latvijas čempionāta posmos, kur audzēkņi ieguva gan zelta, gan sudraba, gan bronzas medaļas. Kopvērtējuma rezultātu vēl nav, sporta skolu reitingā distanču slēpošanā parasti konkurējam ar Cēsu pilsētas sporta skolu – vienu gadu uzvaram mēs, citugad – Cēsu slēpotāji. Par labāko panākumu ir jānovērtē Laura Kaparkalēja izcīnītā 37. vieta distanču slēpošanas sprintā Pasaules kausa posmā Lahti. Arī Pasaules jauniešu ziemas olimpiādē Dienvidkorejā distanču slēpošanā no Madonas BJSS piedalījās sportiste Linda Kaparkalēja un orientēšanās sportists Ritvars Ļepeškins, kam labākie rezultāti ir sprintā.
Uz jautājumu, kā vērtē ziemas sezonu, Madonas BJSS distanču slēpošanas un biatlona trenere Agnese Caune atzina: – Ziema bija gara, sniegota, pati sezona bija gara, jo jau oktobrī aizbraucām uz pirmā sniega treniņnometni. Arī "Smeceres silā", izmantojot deponēto sniegu, varēja sākt slēpot jau oktobra beigās. Sanāk, ka ziemas sezona ilga 4,5 mēnešus, un tā kā ar audzēkņiem trenējamies slēpošanā un biatlonā, sanāk, ka katru nedēļas nogali notiek kādas sacensības, pavasarī jau jūtamies mazliet noguruši. Kopumā ar audzēkņu sasniegumiem esmu apmierināta. Kā komanda manas treniņgrupas audzēkņi visi ir spēcīgi, katrs var cīnīties par uzvaru.
Ar rezultātiem var iepazīties vietnē www.smeceressils.lv.
19.03.2024.