Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Īsteno projektu “Mēs tīrai Latvijai”

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 04.03.2024.

Īsteno projektu “Mēs tīrai Latvijai”
Burtu lielums

Rūpes par klimatu un vidi ir ļoti nozīmīgs darbs. Tas prasa zināšanas un aktīvu darbošanos. Viens no veidiem, kā mēs varam rūpēties par apkārtējo vidi — atkritumu samazināšana un šķirošana.

Aizvadītajā nedēļā Madonas pilsētas vidusskolas ceturto klašu skolēni viesojās SIA "Madonas namsaimnieks", lai gūtu ieskatu atkritumu savākšanas un šķirošanas procesos, kā arī uzzināja, kā pareizi jāšķiro un ko var bez maksas nodot šķirošanas laukumā.
Madonas pilsētas vidusskolas ceturto klašu skolēni un audzinātājas iesaistījušies Izglītības un zinātnes ministrijas organizētajā projektā "Latvija – manas mājas". Tas norisinās no februāra līdz pat marta vidum, un tā laikā skolēni iesaistīsies visdažādākajās aktivitātēs.
– Mūsu projekts ir "Mēs tīrai Latvijai". Kopā ar bērniem vēlamies noskaidrot, kā mēs varam vidi padarīt tīrāku, iemācīties, kā pareizi ir jāšķiro atkritumi un kas tālāk ar tiem notiek, – iezīmē 4.b klases audzinātāja Inguna Pelše. – Vislabākā vieta, kur to noskaidrot, ir SIA "Madonas namsaimnieks". Uzzinājām par visu ciklu, sākot ar atkritumu atvešanu līdz pat šķirošanai. Paralēli šai aktivitātei skolā skatījāmies dažādas filmiņas par to, cik lielu postu cilvēks ar atkritumiem nodara dabai. Bērniem patiesi bija izbrīns, ka tā patiešām notiek, ka mirst dzīvnieki, izmainās klimats. Galu galā – tas ir mūsu mērķis, dzīvot ekoloģiskāk un darīt mūsu Latviju no atkritumiem tīrāku. Projekta laikā iesaistīsimies visdažādākajās aktivitātēs, "Madonas namsaimnieka" apmeklējums ir tikai viena no tām. Pie mums viesojās skolnieka mamma, kura vēl vairāk pastāstīja par šo tēmu, skatījāmies filmiņu, zīmējām plakātus. Tāpat norisinās bateriju vākšanas konkurss, un aktīvākie saņems pārsteiguma balvas. Jau šobrīd atsaucība ir liela. Un tas tikai parāda, ka mājās šīs baterijas tiek krātas un nenonāk sadzīves atkritumos.
Lai jauniegūtās zināšanas labāk tiktu izprastas, bērni līdzi bija paņēmuši dažādus iepakojumus, kurus vēlējās pareizi sašķirot.
– Bērniem, īpaši šajā vecumā, ir neskaidrība, kas ir sadzīves atkritumi, ko drīkst, ko nedrīkst šķirot. Kopā ar darbinieci bērni pētīja apzīmējumus un noskaidroja, ko drīkst šķirot un kuros konteineros tas jādara. Ir patiess prieks, ka SIA "Madonas namsaimnieks" sniedz šādu iespēju – redzēt atkritumu savākšanas un šķirošanas procesu. Ir ļoti labi, ka pašvaldības iestādes sadarbojas un bērniem varam nodrošināt šādu iespēju. Viens ir redzēt visu filmiņās, tomēr vērtīgāk to ir redzēt dzīvē, reālās situācijās. Un, patiesi, Latvija kļūst tīrāka. Katru gadu redzam, ka atkritumu daudzums dabā samazinās. Iespējas šķirot kļūst arvien plašākas, – uzskata skolotāja.

05.03.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px