Februāra beigās Ērgļos tradicionāli notiek jauks un jautrs pasākums „Diena uz slidām”, kas vienkopus pulcē ziemas prieku baudītājus. Diemžēl šogad dabas māte nelutināja ar tiem labākajiem laikapstākļiem, taču pasākuma dalībniekus un rīkotājus tas neatturēja — ziemas sezona tika noslēgta ar ne mazāk lustīgu pasākumu — „Dienu bez slidām”.
– Gadu no gada Ērgļos notiek „Diena uz slidām" ar hokeja mačiem, ātrslidošanu un citām ziemīgām aktivitātēm par un ap slidošanu. Laikapstākļi šoreiz nepriecēja, taču mēs neizvēlējāmies pasākumu atcelt – tas nav mūsu garā. Par spīti nelabvēlīgajiem laikapstākļiem tapa gardā ugunskura zupa un sarūpētās balviņas aizceļoja pie īpašniekiem. Cilvēki labprāt piedalījās pasākumā, lai gan tas šoreiz norisinājās mazliet neierasti. Spēlējām hokeju, hokejkērlingu, kas šogad bija jauna disciplīna. Parasti viena no disciplīnām ietver uzdevumu sacenties, kurš ar ragavām tālāk aizslīd, bet šogad, izejot no situācijas, izdomājām, ka katram nāksies sevi uzvilkt kalnā augšā ar striķa palīdzību. Centāmies trāpīt mērķī, paslēpot tur, kur vēl bija sniegs. Aktivitāte bija liela, dalībniekiem ļoti patika. „Dienu bez slidām" apvienojām ar citu pasākumu – pavasarī atklāsim Ērgļos jaunu dabas taku, un nolēmām ziemīgo aktivitāšu dienas ietvaros painformēt cilvēkus par to. Arī dabas takas ietvaros tika izdomātas dažādas aktivitātes, ko pasākuma dalībniekiem piedāvājām veikt, – stāsta Ērgļu apvienības pārvaldes tūrisma informācijas centra konsultante Ilze Feldberga.
Pēc darbošanās svaigā gaisā visi cienājās ar garšīgu zupu. Ilze ļoti priecājas gan par vietējo iedzīvotāju aktīvo iesaistīšanos, gan sporta darba organizatora Elvja Jēkabsona uzņēmību un radošo izdomu. Viņš nevis izvēlējās vieglāko variantu – pasākumu atcelt, bet gan veiksmīgi izdomāja, kā šajā situācijā iecerēto īstenot. Šoreiz pasākumu varēja vairāk baudīt ģimenes ar bērniem, nevis tikai komandas, kas alkst pēc sportiskā gara un sacensībām, taču pasākums ne tuvu nebija sliktāks kā citus gadus. Starts aktivitātēm tika dots pulksten 10, un jautrā ziemas prieku baudīšana turpinājās līdz pēcpusdienai.
– Mums izdevās no ziemas atvadīties kārtīgi, lai gan februāris parasti Ērgļos ir sniegots mēnesis, un gandrīz vienmēr varam garantēt, ka „Diena uz slidām" notiks. Taču arī šajā gadījumā nekas netika zaudēts, cilvēki bija ļoti apmierināti, priecīgi un no sirds izbaudīja piedāvāto sporta veidu klāstu. Jauki, ka mājās sēdēšana nav mūsu dabā, ka esam aktīvi jebkurā gadalaikā, – priecājas Ilze Feldberga.
01.03.2024.