Šī gada sākumā noslēgušies būvdarbi ēkā Augusta Saulieša ielā 9, Cesvainē, kas īstenoti Madonas novada pašvaldības prioritārā investīciju projekta „Ēkas Augusta Saulieša ielā 9, Cesvainē telpu vienkāršota atjaunošana” ietvaros. Ēkā plānots izveidot ģimenes ārsta praksi, kā arī sakārtotas koplietošanas telpas tā, lai tās būtu mūsdienīgas.
Būvdarbi tika uzsākti 2023. gada 2. oktobrī, to ietvaros veikti telpu pārplānošanas darbi, izveidojot atsevišķu un aprīkotu invalīdu sanmezglu; atsevišķas un aprīkotas dušas telpas; inženiertīklu izbūves darbi un telpu atjaunošanas darbi. Projekta kopējās izmaksas ir 107 461,75 eiro (ieskaitot Pievienotās vērtības nodokli). Būvdarbus projekta ietvaros veica SIA „BD&C", būvdarbu būvuzraudzību nodrošināja SIA „BŪVREM" un autoruzraudzību – SIA „B&L projekti".
– Telpās ierīkota piekļuve cilvēkiem ar kustību traucējumiem, pārtinamais galds bērniem, pašam ārstam ir trīs darba telpas un gaitenis. Galvenais ir dabūt dakteri, kas ir pats grūtākais. Telpas ir izcili izremontētas, firma veica savu darbu ideāli, padarot pienākumus ļoti kvalitatīvi, – stāsta Cesvaines apvienības pārvaldes vadītājs Vilnis Špats. – Pašvaldība ir iegādājusies arī divistabu dzīvokli, līdz ar to ārstam būs arī, kur apmesties. Man ir bijusi saruna ar potenciālo ģimenes ārsti, kura varētu nākt strādāt uz Cesvaini, taču viņa pagaidām izvēlējās par labu bērnam, kurš pagaidām ir maziņš. Ja kāds zina labu ģimenes ārstu vai pats ir ārsts un vēlas strādāt šeit, lūgums sazināties ar mani. Nu jau vairāk nekā pirms gada mūžībā devās ģimenes ārste, kuras pacienti ir izklīduši pa citām praksēm, savukārt ģimenes ārste, kura strādā Dzelzavā un Cesvainē, drīz plāno doties pensijā un viņas pacientu skaits mērāms ap 2000. Ja arī šīs dakteres vairs nebūs, reģions paliks bez ģimenes ārsta. Pašvaldība ir izdarījusi daudz – izremontējusi telpas, iegādājusies dzīvokli, varētu mēģināt arī palīdzēt tās aprīkot. Cesvaine ne tuvu nav sliktākā vieta, Madona un Gulbene ir blakus, esam sakopuši savu teritoriju. Cesvainē ir mierīgi, tiem, kam patīk lauku vide, šeit ļoti patiks.
Grūtības sagādājusi iepirkuma specifikācija, jo pretendenti neatbilda nosacījumiem un nācās tos noraidīt. Līgumu beigu beigās noslēdza veiksmīgi, un būvdarbi tika uzsākti pagājušā gada rudenī. Noteiktais būvdarbu termiņš bija trīs mēneši, un nesen remonts tika noslēgts, pateicoties rūpīgam un atbildīgam būvnieku darbam. Ēka savulaik tika celta kā rajona partijas komitejas ēka, bet tādā veidā nekad arī netika izmantota, jo rajonu likvidēja. Tad to izmantoja kā internātu, vēlāk bija doma ēku pārbūvēt par pansionātu, bet tā nerealizējās. Tagad tajā darbojas fizioterapija, optometrija, pēc remonta vienā telpā strādā friziere un divās telpās atrodas inventārs smagatlētikai. Tas tika īstenots vēl Cesvaines novada pastāvēšanas laikā, palika telpas, ko bija plānots atvēlēt doktorātam. Tomēr daudzo projektu dēļ visu iecerēto paveikt neizdevās, tāpēc tā laika ieceres tika īstenotas tagad. Paldies par atbalstu Vilnis Špats saka arī Madonas novada pašvaldībai.
27.02.2024.