Lai bērni un jaunieši saņemtu ģimenes valsts pabalstu un valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu, iecerēts, ka ģimenēm vairs nebūs katru gadu jāiesniedz izziņa no mācību iestādes Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA).
To paredz Labklājības ministrijas (LM) izstrādātā jaunā kārtība, kas nosaka elektronizētu datu apmaiņu starp mācību iestādēm, Latvijas izglītības informācijas sistēmu un VSAA. Tātad informāciju par mācībām VSAA iesniegtu nevis pats cilvēks, bet mācību iestādes elektroniskā veidā.
Atgādinājumam – pēc tam, kad bērns ir sasniedzis 15 gadu vecumu, ģimenes valsts pabalstu vecāki var turpināt saņemt, ja viņu bērns mācās vispārējās vidējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē. Līdzīgi nosacījumi ir jauniešiem, kuri zaudējuši vienu vai abus apgādniekus. Viņi valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu pēc 18 gadu vecuma var turpināt saņemt, ja mācās vispārējās vidējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē un nav vecāki par 20 gadiem vai arī studē augstskolā dienas nodaļā (pilna laika klātienē) un nav vecāki par 24 gadiem.
Likumos un lēmumos ielūkojās ASTRA ZAGORSKA