Aizritējis 25. Latvijas skolu Ziemas festivāls, kas 16. februārī Ērgļos, Vestienā un Gaiziņkalnā pulcēja 120 skolu komandas.
Rezultātu kopvērtējumā labāko rezultātu ar 4 zelta, 1 sudraba medaļu uzrādīja Jelgavas 4. vidusskola, 2. vietā – Siguldas Valsts ģimnāzija ar 3 zelta, 4 sudraba, 5 bronzas medaļām, bet 3. vietā – Madonas Valsts ģimnāzija ar 3 zelta, 3 sudraba un 2 bronzas medaļām.
No Madonas Valsts ģimnāzijas zelta medaļu ieguva Liene Riekstiņa orientēšanās uz slēpēm, Keita Patrīcija Kolna biatlonā un ragaviņu braukšanas komanda
(A. Purens, A. Krampe, A. Mikāls, L.U. Zelča, R. Matrozis, T. Jātnieks). Sudraba medaļu izcīnīja Rūta Irbe un Anete Vintiša ziemas orientēšanās sportā, Madara Veckalniņa biatlonā, par bronzas medaļām parūpējās Rainers Upenieks un Kerija Krēmere biatlonā.
Ērgļu vidusskolas komanda, izcīnot divas bronzas medaļas, ieņēma 56. vietu kopvērtējumā.
Kā jau vēstījām, Ziemas festivāla dalībnieki sacentās biatlonā, distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, snovbordā, frīstaila snovbordā, ragaviņu braukšanā, ziemas orientēšanās ar slēpēm, frīstaila slēpošanā, ziemas volejbolā, disku golfā un galda hokejā.
Atkusnis ietekmēja sacensības uz ledus, taču sniega deficītu Ērgļos nejuta.
Populārākie sporta veidi Ziemas festivālā šogad bija distanču slēpošana – ar 242 dalībniekiem, ragaviņu braukšana – ar 234 dalībniekiem, sniega volejbols – ar 221 dalībnieku, kam sekoja kalnu slēpošana – ar 177 dalībniekiem. Ziemas orientēšanās ar slēpēm sacentās 123 dalībnieki, biatlonā un snovbordā – katrā pa 71 dalībniekam, galda hokejā – 58 dalībnieki, disku golfā – 42 dalībnieki, frīstaila slēpošanā un snovbordā – 27 dalībnieki.
Latvijas skolu Ziemas festivāls noslēdzās ar lāpu gājienu no Ērgļu vidusskolas uz Ērgļu saieta namu, kur norisinājās apbalvošanas ceremonija. Godalgoto vietu ieguvējus sveica olimpietis un biatlonists Gundars Upenieks, čempions galda hokejā Edgars Caics.
Ziemas festivāla koordinators Ronalds Režais skolu jauniešiem novēlēja turpināt būt tikpat aktīviem un sportot visu gadu.
27.02.2024.